Спеціальні потреби

Музика рок допомагає в житті


Чимало батьків мріють, аби їх діти грали на музичних інструментах. Однак, далеко не всім дітям подобається заняття, яке вимагає зосередження уваги та постійної практики. Інша справа, коли дітей та підлітків професійні музиканти навчають грати ... рок-н-рол, а навички закріплюють під час справжніх рок-концертів.

Ось уже тринадцять років у США успішно працює рок школа, яка починалась з приватних уроків і переросла у загальнонаціональну програму. На сьогодні рок-школа має майже шістдесят відділень у двадцяти трьох штатах по всій країні.

Група підлітків у передмісті Вашингтона залишається у школі після уроків не тільки для задоволення. Вони є учасниками позашкільної музичної програми «Рок-школа». Молоді люди вчаться тут грати на музичних інструментах на свій вибір чи брати уроки вокалу.

Емілі Волес, наприклад, хоче стати рок-співачкою.

«Я до цього ніде не виступала. То ж мені вперше у житті доведеться виступати перед людьми. Мені це подобається. Я навіть не знала, наскільки мені це подобається, поки не прийшла сюди».

Кайла Гастон потрапила на програму завдяки своїм батькам:

«Мої батьки дуже хотіли, щоб я сюди записалася. Мій батько заохочував мене постійно. Моїй мамі це подобається також».

Музична програма не така дешева – 275 доларів на місяць. Але у платню входять індивідуальні та групові заняття, які проводять професійні музиканти.

Гітарист Бренден Мігарес каже, що раніше його цікавили виключно комп’ютерні ігри:

«Я не цікавився музикою до 7-го класу. До цього «не злазив» з комп’ютерних ігор».

Бренден каже, що опановує не лише ази музики:

«Ти дізнаєшся більше про себе, про те, хто ти, чесно. Одного вечора я грав на гітарі, коли раптом почув, що граю щось для себе нове. Завдяки цій програмі я навчився розпізнавати свій настрій».

З Бренденом погоджується гітарист Кріс Едвардс:

«Бути тут, грати з іншими людьми, допомогло мені навчитися весело проводити час. До цього я лінувався, був тихеньким, а тепер люблю бути в колективі».

А от для барабанщика і вокаліста Кріса Моргеда позашкільна музична програма не просто нагода весело проводити час з друзями. Хлопець каже, що музика допомогла йому відійти від втрати рідної сестри, яка померла від раку.

«Коли моя сестра померла, мені було років 8. У мене точно була депресія. Я почав слухати музику і то лише у темноті, але поступово почав грати на барабанах, співати. Це допомогло, врятувало мене», – розповідає він.

Тепер Кріс повинен побороти ще одну проблему. Рік тому у нього самого знайшли рак малопоширеної форми. Тому для нього музична програма є своєрідною терапією. Він каже:

«Я не хочу сказати, що я найкраща у світі людина, але я знаю, що багато людей відчують мою відсутність. Тому мої друзі і моя родина є для мене натхненням, як і ця програма. Музика врятувала мені житті і життя інших людей, яких я знаю».

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG