Спеціальні потреби

США оголосили нові санкції - щодо Кадирова, «Русича», причетних до депортації українських дітей, тортур та фінансової підтримки Кремля


Діти з Харкова, яких вивозять у тимчасовий табір до російського міста Бєлгород. 14 вересня, 2022 року
Діти з Харкова, яких вивозять у тимчасовий табір до російського міста Бєлгород. 14 вересня, 2022 року

Управління з контролю за іноземними активами Міністерства фінансів США (OFAC) внесло до санкційного списку 23 фізичні та одну юридичну особу, які допомагали Росії під час вторгнення в Україну цього року.

За причетність до депортації українських дітей санкції застосували щодо уповноваженої президента Росії з прав дитини Марії Львової-Бєлової.

У повідомленні мовиться, що ця особа “очолила спроби депортувати тисячі українських дітей до Росії. Зусилля Львової-Бєлової включають, зокрема, примусове усиновлення українських дітей до російських сімей, так зване “патріотичне виховання” українських дітей, зміни законодавства щодо прискорення надання українським дітям громадянства Російської Федерації та навмисне вивезення українських дітей російськими військами”.

Крім того, санкції стосуються тих, хто допомагав Кремлю обійти попередні фінансові санкційні обмеження.

Після того, як країни Заходу своїми санкціями “суттєво перекрили доступ Росії до світової фінансової інфраструктури, - мовиться у заяві міністерства фінансів США, - Росія у відповідь намагалася знайти нові способи проведення транзакцій і обробки платежів".

“Прямо чи опосередковано російські фінансові технократи підтримали неспровоковану війну Кремля. Сьогоднішні заходи стосуються саме їхніх зусиль”, - повідомляє прес-служба відомства.

Серед інших, до санкційного списку внесли таких осіб:

-Володимира Комлєва, головного виконавчого директора Національної системи платіжних карт Росії;

-Віктора Жидкова, голову правління “Небанківської кредитної організації “Національний розрахунковий депозитарій” (центральний депозитарій цінних паперів Росії);

-Едуарда Астаніна, голову правління “Небанківської кредитної організації “Центральний контрагент “ Національного розрахункового центру” (провайдер клірингових послуг Московської фондової біржі);

- Андрія Мельникова, гендиректора російського державного Агентства зі страхування вкладів. За даними Мінфіну США, цю організацію Кремль використовує для "доступу до іноземних активів”.

Серед тих, хто потрапив під нові санкції, - група “Русич”, яку американський Мінфін називає “неонацистським воєнізованим угрупованням”, і яка бере участь у війні в Україні у складі російських військ, та два її лідери.

За причетність до тортур та мобілізацію чеченців на війну в Україну санкції запроваджені щодо Рамзана Кадирова та кількох членів його сім'ї.

За ухвалення політично вмотивованих рішень, до санкційного списку внесені також низка прокурорів та суддів з Криму.

Крім того, Мінфін та Державний департамент заборонили експорт, продаж або постачання зі США в Росію (або росіянам) квантових обчислювальних послуг, які можуть використовуватись для підтримки російського війська.

“Сполучені Штати продовжуватимуть вживати рішучих заходів, щоб притягнути Росію до відповідальності за її військові злочини, звірства та агресію”, - заявила міністерка фінансів США Джанет Єллен.

“В час, коли Україна просувається вперед, захищаючи свою свободу, сьогодні ми вживаємо заходи, щоб у подальшому погіршити спроможності Росії відновити свою армію, щоб притягнути до відповідальності винних у насильстві та ще більше фінансово ізолювати Путіна”, - додала очільника Міністерства фінансів США.

Санкції Мінфіну запровадили у координації із Міністерством торгівлі та Державним департаментом США.

Як українці з Колорадо допомагають Україні, і хто жертвує на потреби. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:29 0:00
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG