Спеціальні потреби

Путін звертається за зброєю "до постачальників останньої надії, таких як Іран та КНДР" - США ввели санкції за посередництво в такій угоді


Фото для ілюстрації - російський військовий проводить постріл під час тренувань в Донецькій області, січень 2023 року (AP Photo/Alexei Alexandrov)
Фото для ілюстрації - російський військовий проводить постріл під час тренувань в Донецькій області, січень 2023 року (AP Photo/Alexei Alexandrov)

"Росія втратила більше 9000 одиниць важкої військової техніки з початку війни і, частково завдяки багатостороннім санкціям та експортним обмеженням, Путін все більш відчайдушно намагається їх замінити", - заявила міністр фінансів США Дженет Єллен, коментуючи нові санкції США.

Міністерство фінансів США у четвер запровадило санкції проти громадянина Словаччини Ашота Мкртичева за спроби провести угоду з продажу зброї між Росією та КНДР.

У відомстві Мкртичева звинувачують в тому, що він намагався отримати десятки одиниць зброї та боєприпаси для Росії в обмін на поставки комерційної авіації, сировини та товарів для КНДР.

Єллен додала, що такі схеми, які намагався втілити Мкртичев показують, що "Путін звертається до постачальників останньої надії, таких як Іран та КНДР". Вона засвідчила відданість США тому, щоб зменшувати можливості військово-промислового комплексу Росії, а також протидіяти спробам Росії обходити санкції та отримувати військове обладнання від КНДР, або будь-якої іншої держави, яка готова підтримувати її війну в Україні".

У відомстві нагадали – більше 30 країн обмежують можливості Росії "заміщувати втрачене військове обладнання поставками сучасних технологій". США та інші країни надають сучасну зброю Україні, щоб допомогти їй захиститись від російської жорстокої війни.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Форум

XS
SM
MD
LG