Спеціальні потреби

Кораблі та страховики, задіяні у побудові "Північного потоку 2", можуть потрапити під санкції США


Корабель, що займається прокладкою труб проекту "Північний потік 2". Фото зроблене біля узбережжя Німеччини, листопад 2018 року
Корабель, що займається прокладкою труб проекту "Північний потік 2". Фото зроблене біля узбережжя Німеччини, листопад 2018 року

До Сенату США планують подати законопроект, який передбачає запровадження санкцій проти кремлівського проекту газового транзиту "Північний потік 2". Про це повідомляє американська преса, посилаючись на поінформовані джерела.

Ініціатори законопроекту - члени сенатського Комітету міжнародних відносин республіканець Тед Круз та демократка Джин Шагін.

Проект передбачає запровадження санкцій проти кораблів, долучених до прокладання трубопроводу. Також будуть запроваджені обмеження на видачу віз керівникам компаній, пов'язаних з цими кораблями, введена заборона для них проводити угоди з майном на території США. Подібні санкції будуть запроваджені проти компаній, що надають "Північному потоку 2" послуги страхування, передбачає законопроект.

В НАК "Нафтогаз" привітали новину, відзначивши, що цей законопроект США, "на відміну від інших подібних документів, спрямованих проти російської агресії в Україні, не лише закликає до санкцій, але робить їх обов'язковими", - йдеться у повідомленні компанії в Twitter.

Президент США Дональд Трамп послідовно виступає проти газпромівського проекту і закликає Європу диверсифікувати джерела енергопостачання і, зокрема, закуповувати американський зріджений газ. Він неодноразово виступав з критикою позиції Німеччини стосовно проекту.

"Ми говоримо про трубопровід, який йде до Німеччини, коли Німеччина сплачує мільярди і мільярди доларів Росії і справді, ми не вважаємо, що це доречно", - наголошував президент США під час спілкування з пресою після зустрічі з президентом Польщі Анджеєм Дудою у вересні 2018 року.

Україна виступає проти втілення проекту, який загрожує позбавити країну майже двох мільярдів доларів надходжень за транзит газу і збільшити геополітичний вплив російської енергетики. Однак, навіть повна зупинка реалізації "Північного потоку 2", не убезпечить Україну від недружніх дій Росії в газовій сфері.

В інтерв'ю "Голосу Америки" в травні, голова правління НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв стверджував, що навіть у випадку зупинки "Північного потоку 2", Росія намагатиметься створити в Україні газову кризу в січні 2020 року.

"Не думаю, що відсутність "Північного Потоку" зупинить російську сторону від повного переривання транзиту газу територією України і ми чуємо про цей сценарій не тільки з російської сторони", - заявляв очільник НАК "Нафтогаз".

Дивіться також: Очільник "НАК Нафтогаз" про Північний потік-2, війни олігархів в енергетиці, із Вашингтона.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

  • 16x9 Image

    Оксана Бедратенко

    Вебредакторка, журналістка, економічна оглядачка Української служби Голосу Америки. Висвітлюю теми міжнародних санкцій, економіки воєнного часу, світові тенденції на ринках нафти та газу, новини фінансової сфери. Пояснюю просто складні теми міжнародних відносин, економіки США, України та світу, як в розлогих статтях, так і в коротких графічних відео.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG