Спеціальні потреби

11 республіканців виступили проти рішення адміністрації Трампа зняти санкції з заводів Дерипаски


Олег Дерипаска
Олег Дерипаска

11 сенаторів-республіканців виступили проти рішення Міністерства фінансів США зняти санкції з російських виробників алюмінію Rusal, En+ та EuroSibEnergo в рамках домовленості за якою наближений до Путіна олігарх Олег Дерипаска зменшить частку своєї власності в компаніях і відійде від їх управління.

Під час брифінгу минулого тижня в Конгресі, міністру фінансів США не вдалось переконати американських законодавців, що в результаті угоди Дерипаску справді буде усунуто від управління. Угода викликала недовіру законодавців, зокрема, через невеликий рівень прозорості російських компаній, а також той факт, що для домовленості має бути долучено російський банк ВТБ, який перебуває під санкціями.

"Я проголосував проти угоди стосовно російських санкцій вчора, бо Дерипаска втрачає акції, але не контроль. Він зберігає 35% акцій з правом голосу. Банк Путіна матиме 7,35% і компанія з довгою історією корупції та партнерства з Дерипаскою матиме 10,55%. Російське корпоративне правління не має значних повноважень", - написав сенатор-республіканець Марко Рубіо у Twitter.

У вівторок Сенат голосами 57 до 42 підтримав представлення на розгляд Сенату постанови за авторства лідера демократів у Сенаті Чака Шумера, яка б заблокувала рішення міністерства фінансів США зняти санкції з компаній.

Для того, щоб постанову було прийнято, необхідні голоси 60 сенаторів. Голосування заплановане на середу.

"Нам не вистачає лише декількох голосів республіканців, щоб показати Путіну, що він не керує подіями не дивлячись на те, що президент Трамп та його адміністрація намагатимуться робити", - сказав Шумер CNN.

В грудні Міністерство фінансів США поінформувало Конгрес про готовність зняти санкції з виробників алюмінію Rusal, En+ та EuroSibEnergo після того, як російський олігарх Дерипаска істотно зменшить свою частку в компаніях та відійде від їх управління.

8 січня, семеро конгресменів-демократів, які обіймають керівні посади у комітетах Конгресу, звернулись до міністра фінансів США з листом з вимогою пояснити рішення міністерства послабити санкції проти російських алюмінієвих компаній. Зокрема, йдеться про те, що в рамках відходу Дерипаски від володіння та управління компаніями, планом передбачається передача акції російському банку пов'язаному з Кремлем – ВТБ, який наразі перебуває під санкціями США.

6 квітня 2018 року Міністерство фінансів США включило до санкційного переліку сімох російських олігархів, включаючи Олега Дерипаску та 12 компаній, які вони контролюють. Також було запроваджено санкції проти 17 високопосадовців російського уряду.

Дивіться також: Час-Тайм. 25 день шатдауну у США. Трамп пригостив гостей фаст-фудом

Час-Тайм. 25 день шатдауну у США. Трамп пригостив гостей фаст-фудом
please wait

No media source currently available

0:00 0:15:00 0:00

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG