Спеціальні потреби

Міжнародні оглядачі прокоментували призначення Саакашвілі


Саакашвілі. Фото 2018-го року.
Саакашвілі. Фото 2018-го року.

Призначення Саакашвілі на офіційну посаду в українському уряді імовірно зробить будь-який компроміс Києва із Кремлем неможливим. Про це, коментуючи призначення Міхеїла Саакашвілі головою Виконавчого комітету реформ, заявив Сергій Уткін, керівник групи стратегічних оцінок в Інституті світової економіки та міжнародних відносин Російської академії наук.

Президент України Володимир Зеленський призначив Саакашвілі головою Виконавчого комітету реформ після того, як екс-губернатору Одеси не вдалось отримати підтримку фракції "Слуга народу" для призначення віцепрем’єром.

"Хоча навіть чимало західних аналітиків вважають Саакашвілі поганим вибором, бо він некерований, Кремль бачить у ньому злочинця, який розпочав війну 2008-го року, в якій звинуватили Росію. Загалом, можливо, що попереду подальше погіршення ситуації", - також заявив Уткін.

Скепсис з приводу можливої роботи Саакашвілі в уряді Україні на посаді віцепрем'єра з реформ раніше висловлювався деякими західними оглядачами.

Між тим економіст Андерс Аслунд, який також працює у Наглядовій раді "Укрзалізниці", висловив оптимізм з приводу призначення Саакашвілі.

"Давайте сподіватись, що це означатиме, що реформи отримують новий старт в Україні!", - відзначив Аслунд.

Натомість французький журналіст Стефан Сіоган висловив думку, що призначенню Саакашвілі може бути відведено роль "димової завіси", яка приховуватиме негативні тенденції в уряді.

"Призначеня Саакашвілі у якості сигналу про відданість реформ це димова завіса, яка поганенко приховує потужне та тихне повернення корумпованих урядовців доби Януковича до державного апарату... заходять вони і до офісу Зеленського", - відзначає Сіоган.

"Безсилим" назвав Виконавчий комітет з реформ Ерік Гонц, експерт американського "Центру міжнародного приватного підприємництва". На його думку Саакашвілі розчарується у посаді ще до Нового року.

Між тим сам Саакашвілі на персональній сторінці у Facebook сьогодні розмістив посилання на указ президента Зеленського про своє призначення.

Напередодні Саакашвілі також заявив, щ виходити з кризи можна лише послаблюючи регуляції та знижуючи податки.

Дивіться також: Що це за шершні-вбивці, які з'явилися вперше у США?

Що це за шершні-вбивці, які з'явилися вперше у США? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:49 0:00

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG