Спеціальні потреби

У ПАР розпочнеться Чемпіонат світу з футболу


За кілька днів у Південно-Африканській Республіці розпочнеться перший на африканському континенті Чемпіонат світу з футболу. Коли ФІФА прийняло рішення провести Кубок у ПАР, було чимало скептиків, які ставили під сумнів здатність порівняно бідної країни підготуватися до змагання такого масштабу. Однак, після років праці і мільярдів доларів, південні африканці чекають на гостей зі всього світу.

Команди та вболівальників, які прибувають до Йоганнесбурґа, зустрічає реконструйований аеропорт міста. На модернізацію головних повітряних воріт країни держава витратила майже 700 мільйонів доларів. Процес розширення та удосконалення тривав п’ять років. Якщо раніше аеропорт міг обслуговувати 17 мільйонів пасажирів на рік, то тепер здатний прийняти 28 мільйонів.

Говорить представник адміністрації аеропорту Соломон Макґейл:

«Це аеропорт світового рівня, такий, який можна побачити в Європі чи деяких містах Америки. Він побудований за міжнародними стандартами і в деяких моментах, я думаю, ми навіть перевершили стандарти».

Уряд ПАР також знайшов мільярд доларів на побудову нового аеропорту в Дурбані та реконструював ще кілька в інших великих містах країни. Чимало уваги приділено безпеці аеропортів, додає Макґейл:

«Ми тісно співпрацюємо з поліцією Південно-Африканської Республіки. Поліція цілодобово патрулює термінали. Ми також найняли приватну компанію, яка посилила охорону».

Господарі чемпіонату світу також вклали мільярди доларів на покращення доріг, якими вболівальники подорожуватимуть країною та добиратимуться до стадіонів. П’ять нових стадіонів обійшлися країні у два мільярди доларів. Споруда на 70 тисяч місць у Дурбані прикрасила ландшафт міста. Спеціальний вагончик довезе вас на верхівку арки, яка обіймає стадіон. З оглядового майданчика на висоті 106 метрів відкривається чудовий краєвид на місто та Індійський океан. Стадіон прийме сім матчів.

Вісім ігор пройде на новому стадіоні у місті Кейптаун. Тут вболівальники можуть насолодитися краєвидами Атлантичного океану.

П’ять існуючих споруд було реконструйовано. Матч відкриття та фінал відбудуться у Йоганнесбурзі, на 90-тисячному стадіоні-красені. Стадіон вразив навіть легендарного тренера національної збірної Аргентини Діеґо Марадонну, запрошеного на відкриття споруди.

«Це чудовий стадіон. Подібні споруди я бачив лише у кількох містах на землі», – сказав Марадонна.

Мешканці Південно-Африканської Республіки, однак, сподіваються, що фанати футболу не обмежаться відвідуванням стадіонів, а знайдуть час ознайомитися з культурою та традиціями цієї країни.

XS
SM
MD
LG