Спеціальні потреби

Після Чемпіонату світу ПАР очікує процвітання туризму в країні


Організатори Чемпіонату світу з футболу у Південно-Африканській Республіці сподіваються, що мільярди доларів, вкладених у проведення змагань, з часом окупляться і підуть на користь економіці, у першу чергу – туристичній галузі. Щоправда, як кажуть експерти, якщо держава не зможе провести чемпіонат без серйозних проблем з безпекою, ставка на туризм може і не спрацювати.

Цього року, завдяки ейфорії навколо Чемпіонату світу, в ПАР очікують понад 10 мільйонів туристів. Лише футбольні вболівальники, за прогнозами, повинні принести економіці країни два мільярди доларів. Туристичні агентства працюють на повну потужність. Сіянда Мбонабі – власниця одного із них:

«Чимало людей хочуть познайомитися з культурою Африки загалом та ПАР зокрема. Такі тури користуються найбільшою популярністю. Люди хочуть побачити наші винарні. Вони просять подивитися танці народності зулу, тощо».

Однак, не всі напрямки туризму переживають бум, пов’язаний з чемпіонатом світу. Стрибок цін на авіаквитки зменшив кількість бажаючих взяти участь в сафарі. Туристичні агенти кажуть, що люди, які подорожують економно, не хочуть платити за квитки вдвічі більше, ніж коштує сам тур. Чимало людей також трохи бояться футбольних фанатів, які їдуть в країну.

Складність гарантувати безпеку під час чемпіонату світу з футболу була одним з основних аргументів тих, хто виступав проти проведення Кубку світу в ПАР. Уряд країни, розуміючи вплив безпеки на економічний успіх, витратив два мільярди доларів на підготовку правоохоронців та закупівлю обладнання.

Заходи, пов’язані з Чемпіонатом світу, охоронятимуть 40 тисяч поліцейських, що становить третину усіх правоохоронців країни. Неподалік стадіонів у містах проведення змагань навіть створено спеціальні суди, які розглядатимуть справи арештованих. Поліція пройшла підготовку і на випадок терористичних атак.

Від успіху правоохоронців залежить, чи виправдається вкладення 12 мільярдів доларів у проведення Чемпіонату світу, які, на думку критиків, краще було б інвестувати у боротьбу з бідністю. Однак, принаймні туристична галузь країни бачить перспективи, навіть, якщо зараз деякі фірми зазнають тимчасових втрат. Туристичний агент Лорен Русерфорд зазначає:

«Це добре для Африки. Що більше розголосу ми зможемо отримати, тим краще. Адже, що більше людей зрозуміє, що ми маємо фантастичну інфраструктуру, у нас безпечно і наша країна просто чудова, то краще для нас. Туризм створює робочі місця, що врешті-решт – найголовніше».

Інфраструктура, яку створено для проведення чемпіонату світу, служитиме самим мешканцям країни і далі. А туристична галузь очікує створення тисяч робочих місць.

XS
SM
MD
LG