Спеціальні потреби

У День Незалежності до США наблизилися російські бомбардувальники


Ту-95
Ту-95

Коли американці відзначали День Незалежності 4 липня, чотири російські стратегічні бомбардувальники підлетіли до берегів США настільки близько, що це вимагало вильоту літаків-винищувачів для їх перехоплення.

Перші два бомбардувальники пролетіли поблизу Аляски. Через 30 хвилин інші два пролетіли в районі західного узбережжя Каліфорнії.

Представники командування повітряно-космічної оборони Північної Америки (NORAD) повідомили, що російські бомбардувальники знаходилися в міжнародному повітряному просторі і не перетинали і не наближалися до суверенних кордонів США і Канади.

Перший інцидент стався приблизно о 17:30 за московським часом, коли винищувачі F-22 з бази на Алясці перехопили і візуально ідентифікували два статегічні бомбардувальники Ту-95, повідомили АВС News представники NORAD.

Російські літаки пролітали біля берегів Алеутських островів у зоні ідентифікації протиповітряної оборони – районі міжнародних вод, який простягається на 320 кілометрів від узбережжя США.

Приблизно через півгодини винищувачі F-15 з континентального регіону NORAD перехопили і візуально ідентифікували два інші бомбардувальники Ту-95, які пролітали біля центрального узбережжя Каліфорнії, але досить далеко від суверенного повітряного простору США.

Хоча в NORAD не вказали, на якій відстані сталося друге перехоплення, один чиновник повідомив, що він стався у зовнішніх межах зони ідентифікації ППО, тобто приблизно в 320 кілометрах від берегів США. Повітряний простір США починається в 20 кілометрах від узбережжя.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG