Спеціальні потреби

Росіянин у США оголосив план польоту на Альфа Центавру


Російський мільярдер Юрій Мільнер має намір у найближчі роки витратити 100 мільйонів доларів на розробку технологій створення гігантської системи лазерів, які будуть приводити у рух цілий рій космічних кораблів на шляху до Альфа Центаври - найближчої до Сонячної системи зірки.

Кожен з цих кораблів буде розміром з поштову марку, а тривалість польоту складе близько 20 років.

Крихітні кораблі вагою в 1 грам «будуть споряджені ультратонкими світловими вітрилами і будуть по черзі розганятися потужною системою наземних лазерів розміром близько 1 кілометра. При цьому швидкість кораблів за кілька хвилин досягне 60 тисяч кілометрів на секунду, що становить 20 відсотків швидкості світла.

Після цього мікрокораблі підуть в самостійну подорож тривалістю у 4,3 світлових роки, або більше 40 трильйонів кілометрів та досягнуть системи Альфа Центавра приблизно через 20 років після запуску.

Кожен «космічний корабель на чіпі», який досягне пункту призначення буде робити фотографії та відправляти дані на Землю за допомогою крихітних бортових лазерів. Ці сигнали дійдуть до Землі за чотири роки.

Мільнера назвали Юрієм на честь космонавта Юрія Гагаріна, який 55 років тому став першою людиною, яка полетіла у космос. У річницю цієї події Мільнер та знаменитий фізик Стівен Гокінґ оголосили про початок проекту Breakthrough Starshot в ході брифінгу на оглядовому майданчику Всесвітнього торгового центру в Нью-Йорку.

До ради директорів проекту увійшов засновник Facebook Марк Цукерберґ. Керівником програми стане колишній директор дослідницького центру НАСА Ames Піт Ворден.

Дивіться також: Freedom House про проблеми України: Якщо зможе подолати - надихне інших

Freedom House про проблеми України: Якщо зможе подолати - надихне інших. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:28 0:00

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG