Спеціальні потреби

Хто вони "наднові росіяни" у США, і чому не люблять Путіна?


Російський опозиціонер з плакатом
Російський опозиціонер з плакатом

В Нью-Йорку і Лос-Анджелесі цими вихідними пройшли демонстрації з вимогою звільнити Надію Савченко. У них взяли участь українська, грузинська, а також російська діаспора.

Наталія Будаєва, президент фонду «Вільна Росія», стверджує, що в США виник феномен так званої «наднової» російської діаспори, яка негативно ставиться до політики Кремля.

У Вашингтон Наталія Будаєва, яка постійно живе в Каліфорнії, приїхала з Марком Фейгіним, адвокатом Надії Савченко. Вона допомогала організовувати зустрічі в Конгресі та привертати увагу американської громадськості до долі української полоненої. До США Наталія переїхала в 2012 році, будучи вимушеною тікати з Росії, побоюючись арешту. У провину їй ставили роботу на американську організацію. Вона говорить:

Серед російської діаспори в США чимало тих, хто підтримує політику Путіна

«У березні 2014 року мені здалося, що я втратила свою країну знову – ось ця друга втрата страшніша, важча і болючіша. Бо було зрозуміло, що я не поділяю вимог цих людей, їх сподівань і цінностей. Я не розумію, як можна нападати на сусідню державу, на братський народ».

Проте, каже Наталія Будаєва, серед російської діаспори в США чимало тих, хто підтримує політику Путіна:

«Є ті, які за Велику Росію, «Крим наш», «Путін – молодець» - таких дуже багато. Але нова хвиля імміграції, ми її називаємо "надновою" – таких як ми і їх дуже багато – відбулася після інавгурації Путіна на третій термін – це інші люди. Багато переїжджаючих до цього їхали за кращим життям, за новими можливостями, за можливостями заробити грошей. Ось ця остання наднова імміграція іншої якості. Це успішні підприємці, дизайнери, художники, творча еліта, вчені, дослідники. Не було такого поняття російська діаспора, немає такого згуртованого середовища, як є ось українська діаспора, є вірменська діаспора, є єврейська, але російська була тільки мафія. Ми хочемо, щоб було позитивне значення російської діаспори, яка була б теж активною. Розуміла, що від її думки теж дуже багато залежить».

Щоб допомогти Україні діаспора долає розбіжності, які існували роками - політолог
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:18 0:00

Не так давно Будаєва зареєструвала «Вільну Росію». Крім участі в проукраїнських акціях, у фонді працюють над альтернативною концепцією розвитку Росії:

«Увесь цей інтелектуальний капітал, він в основному тут, в Америці. І разом з цими людьми зібратися, розробити стратегічне бачення Росії, в яку Росію ми хочемо повернутися і, що значить Росія без Путіна? І найголовніше – що значить Росія без путінізму. І запропонувати ось цю альтернативну стратегію людям, тому що сьогодні вони її не бачать».

Сама Наталя – наполовину бурятка. Виросла в Улан-Уде. Вона каже, що той факт, що в Східній Україні воюють саме буряти, викликає у неї нерозуміння і важкі підозри:

За рік діаспора та Україна стали ближчими - український священик у США
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:11 0:00

«Мене дуже турбує ця ситуація, тому що буряти вважалися і вважаються дуже високоосвіченою нацією. У нас завжди займали одні з перших місць за кількістю вчених ступенів. Дивно, що саме бурятські солдати прославилися тим, що вони тепер в Україні».

Наталія припускає, що буряти, як і представники інших націй, стали жертвою російської пропаганди, яка посилиласяз приводу депресивної економічної ситуації та безробіття. Президент Фонду «Вільна Росія» продовжує:

«Плюс, напевно, що цим силам, які все це оркеструють і придумують, їм, напевно, малих народів не так шкода. І можна показати картинку світу – ось навіть народи Сибіру за «русский мир».

Дивіться також : Війна та економічна криза - Нові виклики американського бізнесу в Україні

Війна та економічна криза - Нові виклики американського бізнесу в Україні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:26 0:00

  • 16x9 Image

    Тетяна Ворожко

    Головна виконавча редакторка Української служби Голосу Америки, журналістка. Висвітлюю політику, відносини України-США, соціальні питання, але найбільш люблю розповісти гарну людську історію. Роблю включення із місця подій, записую інтерв’ю, пишу аналітичні статті, запускаю нові проєкти. Авторка двох книг та двох документальних фільмів. 

XS
SM
MD
LG