Спеціальні потреби

Медведєв та Меркель взяли участь у відкритті газопроводу «Північний потік»


Європейські високопосадовці на чолі з канцлером Німеччини Ангелою Меркель та президентом Росії Дмитром Медведєвим святкують відкриття газогону
Європейські високопосадовці на чолі з канцлером Німеччини Ангелою Меркель та президентом Росії Дмитром Медведєвим святкують відкриття газогону

У місті Лубмін на березі Балтійського моря президент Росії Дмитро Медведєв та канцлер Німеччини Ангела Меркель взяли участь у відкритті найдовшого у світі морського газопроводу, який здійснюватиме комерційне постачання російського газу у Європу.

Довжина газопроводу «Північний потік» – 1224 кілометри. Це новий маршрут експорту російського газу на європейський континент. Цільові ринки постачання – Німеччина, Великобританія, Нідерланди, Франція, Данія та інші країни. Потужність першої гілки газопроводу – 27,5 млрд кубометрів у рік. Із запуском другої гілки газопроводу його пропускна здатність збільшиться до 55 млрд кубометрів.

За даними міжнародного рейтингового агентства «Fitch», запуск нового газопроводу негативно позначиться на компанії «Нафтогаз України», рейтинг якої знизився за останні місяці. Експерти «Fitch» підрахували, що обсяг транспортування газу, а відтак прибутки української компанії після введення в дію «Північного потоку» знизяться приблизно на 20%, починаючи з 2012-го року.

Згідно з прогнозами експертів, імпорт російського газу до країн Європейського Союзу зросте у найближче десятиліття приблизно на 200 млрд кубометрів, або більш ніж на 50%. Завдяки прямому сполученню найбільших у світі запасів газу, розташованих у Росії, з європейською газотранспортною системою, «Північний потік» здатний задовольнити близько 25% додаткових потреб Європи.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

Луганська філармонія у Львові. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:48 0:00
XS
SM
MD
LG