Спеціальні потреби

Росія реагує на критику з приводу поновного засудження Ходорковського


Прихильники Ходорковського перед московським судом
Прихильники Ходорковського перед московським судом

Росія відкинула критику з боку Сполучених Штатів і європейських країн з приводу нового засудження російського нафтового магната Михайла Ходорковського за звинуваченням у привласненні і відмиванні грошей.

Ходорковський був відомим критиком тодішнього президента Росії Володимира Путіна перед тим, як його ув’язнено у 2003 році. У понеділок Ходорковського та його бізнес-партнера Платона Лебедєва було визнано винними за звинуваченням, що може продовжити термін їх перебування у в’язниці.

Американські офіційні особи заявили, що вони занепокоєні з приводу імовірного порушення закону і можливого зловживання юридичною системою в цій справі. Європейські офіційні особи висловили сумнів щодо справедливості процесу, а Німеччина охарактеризувала визнання підсудних винними як «крок назад» для демократії у Росії.

Проте у вівторок Міністерство закордонних справ Росії відкинуло критику, кажучи, що Москва надіється, що «кожний займатиметься своїми справами, як у себе вдома, так і на міжнародній арені».

Оголошення вироку підсудним, які перебувають в тюрмі на основі раніше висунутих проти них звинувачень у шахрайстві та униканні сплати податків, як гадають, відбудеться після того, як московський суддя закінчить читання вироку на 250 сторінок.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG