Спеціальні потреби

Суд визнав Ходорковського і Лебедєва винними у привласненні грошей


Михайло Ходорковський і Платон Лебедєв у московському суді
Михайло Ходорковський і Платон Лебедєв у московському суді

У понеділок суддя московського суду визнав колишнього нафтового магната і власника компанії Юкос Михайла Ходорковського винним у крадіжці з тепер неіснуючої компанії. Його бізнесового партнера Платона Лебедєва також визнано винним. Поки що невідомо, коли суддя повідомить про вироки.

Ходорковського – колись найбагатшу людину в Росії – і Лебедєва було звинувачено у незаконному привласненні нафти і відмиванні 27 мільярдів доларів прибутків протягом шестирічного періоду.

Обидва підсудні заперечили вину, кажучи, що звинувачення проти них сфабриковано за підтримку опозиційних кандидатів і критику прем’єр-міністра Володимира Путіна, який у час арешту Ходорковського у 2003 році був президентом Росії.

Ходорковський і Лебедєв закінчують восьмирічний термін ув’язнення за звинуваченням у шахрайстві і униканні сплати податків.

Адвокати кажуть, що вони подадуть апеляцію від нових вироків.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG