Спеціальні потреби

Кремль покращить інфраструктуру в Бурятії задля зміцнення відносин зі Сходом


Минулого року Китай, випередивши Німеччину, став найбільшим торговельним партнером Росії. Тож Москва все більше дивиться на Схід. Воротами до Азії для Росії може стати бурятське містечко Улан-Уде, що розташоване на транссибірській магістралі.

Нещодавно мешканці столиці Бурятії – Улан-Уде відзначили 350-ту річницю з часу приєднання республіки до Росії. На святкування прилетів і прем’єр Росії Володимир Путін. Подолавши п’ять часових поясів, він запевнив лідерів Бурятії, що їхня республіка гратиме стратегічну роль у розбудові зв’язків з Азією.

«Без сумніву, входження Бурятії до Росії має важливе геополітичне значення. Це допомогло зміцнити східні кордони нашої країни та російське представництво в Азії», – зазначив Путін.

Кремль витратить півмільярда доларів на покращення доріг, аеропортів та готелів, аби азійські туристи могли відпочивати за міжнародними стандартами на озері Байкал. Наступного року в Улан-Уде зустрічатимуться міністри фінансів з 21 країни, які входять до форуму Азійсько-Тихоокеанського економічного співробітництва. Росія сподівається, що вслід за азійськими міністрами та журналістами в Улан-Уде попрямують інвестори та туристи. Улан-Уде, також, є центром буддизму в Росії.

«Аби побудувати вектор розвитку з Азії до Росії, нам потрібно показати, що ми маємо зв’язки з іншими регіонами, найважливіше з Південно-східною Азією – зазначив міністр фінансів Росії Олексій Кудрін.

Бурятія, яка розташована в одній часовій зоні з Японією та Кореєю, має стати для Росії воротами в Азію, вважають кремлівські урядовці.

XS
SM
MD
LG