Спеціальні потреби

Росія нагадала Тимошенко про борги ЄЕСУ


Росія нагадала Тимошенко про борги ЄЕСУ
Росія нагадала Тимошенко про борги ЄЕСУ

Юридичні війни навколо Юлії Тимошенко сягнули міжнародного масштабу; до розслідування кримінальних справ екс-прем’єрки дедалі активніше залучають закордонних гравців. Після двох американських аудиторських компаній, що перевіряли справи про «кіотські» гроші та автомобілі «швидкої», слово у «газовій» справі взяла Росія.

Міністерство оборони Російської Федерації зажадало від українського уряду погашення боргів корпорації ЄЕСУ. Інформацію про те, що російське Міноборони надіслало в Кабмін листа з вимогою сплатити борги Тимошенко в сумі понад 405 мільйонів доларів, у Азарова підтвердили у понеділок.

Поява листа з нагадуванням про борги 15-річної давнини вписується у версію, яку давно обстоюють у Партії регіонів. Мовляв, на момент підписання «газових» контрактів з Путіним Тимошенко мала перед Росією особисті борги, що й змусило її укласти контракти, невигідні для держави.

Своєю чергою, у БЮТі лист називають або фальшивкою, або таким, що написаний на прохання української сторони. Як заявляють партійці Тимошенко, влада не може самостійно впоратись з опозиціонеркою, а тому для посилення політичних репресій кличе на допомогу Росію.

Лист Міноборони РФ, вочевидь, відіграє свою роль на судовому процесі, що розпочнеться вже за кілька днів, 24 червня. Звинувачення, висунуті проти Тимошенко, у перевищенні повноважень при підписанні газових контрактів, розглядатиме широковідомий Печерський райсуд столиці.

Причому щодо газових угод, підписаних у 2009 році, слідчими порушено шість окремих кримінальних справ. Про це повідомив, побувавши у понеділок на допиті в ГПУ, соратник Тимошенко екс-віце-прем’єр Олександр Турчинов.

Як виглядає, Тимошенко мало сподівається на неупередженість суддів з Печерських пагорбів. Адвокат екс-прем’єрки Сергій Власенко заявив у понеділок, що готує звернення до Європейського суду з прав людини. У процесі в Європейському суді планується скористатися звітами найнятої Тимошенко американської правничої компанії Covington & Burling LLP та аудиторської компанії BDO. Як повідомив Власенко, ці компанії, що перевіряли справи про «кіотські» гроші та машини швидкої допомоги і не знайшли доказів криміналу, готують висновок також у «газовій» справі.

А тим часом Печерський райсуд Києва, у якому за кілька днів судитимуть Тимошенко, вирішує долю іншого опозиціонера – VIP-в’язня номер 1 Юрія Луценка. У понеділок судді вкотре відмовились змінити запобіжний захід для екс-міністра внутрішніх справ, залишивши Луценка за ґратами.

Суд також відмовився викликати заявлених Луценком свідків – зокрема генпрокурора Віктора Пшонку та його першого заступника Ріната Кузьміна, а також президента України Віктора Януковича. На тому, щоб ці свідки були заслухані, Луценко наполягав, заявляючи, що має докази: саме ці особи приймали незаконні рішення і давали вказівки стосовно його арешту.

Суд так само відмовив у клопотанні про виклик у якості свідка екс-президента Віктора Ющенка. Обґрунтовуючи своє клопотання, Луценко пояснив, що, оскільки його судять за святкування дня міліції, то пояснення має дати Ющенко, за чиїм указом і участю це свято відбувалось.
«Саме Ющенко вручав квіти вдовам загиблих міліціонерів, які мені теж «шиють» у розтрату. Хай Ющенко пояснить, чому він сприяв цій розтраті, а не відніс квіти у держрезерв», – сумно пожартував опозиціонер, підкреслюючи абсурдність висунутих йому звинувачень.

Новиною понеділка стало також повідомлення з СІЗО від ще одного опозиціонера – колишнього в.о. міністра оборони Валерія Іващенка. Протестуючи проти відмови йому у пом’якшенні запобіжного заходу, якого він добивався через різке погіршення стану здоров’я, Іващенко офіційно оголосив, що розпочинає безстрокове голодування.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG