Спеціальні потреби

Лідер республіканців в Сенаті США закликав Байдена швидше надавати Україні допомогу


Архівне фото: Лідер опозиційної Республіканської партії в Сенаті США Мітч Макконнелл 
Архівне фото: Лідер опозиційної Республіканської партії в Сенаті США Мітч Макконнелл 

Лідер опозиційної Республіканської партії в Сенаті США Мітч Макконнелл закликав правлячу Демократичну партію швидше надавати допомогу Україні а також включити у пакет допомоги більше ППО, зброю дальної дії та гуманітарну і економічну допомогу перед зимовим сезоном.

У своєму зверненні, опублікованому в п'ятницю, Макконнелл закликав президента США Джо Байдена та союзників України у світі діяти швидко та ініціативно, коли йдеться про допомогу Україні.

"Росія продовжує ескалацію нападів на українських цивільних та енергетичну інфраструктуру, - заявив сенатор. - Це чіткий урок для нас. Адміністрація Байдена та друзі України в світі мають швидше і ініціативніше надавати Україні те, що потрібно".

"Адміністрація Байдена та наші союзники мають робити більше, щоб надати Україні необхідні інструменти для подолання російської агресії. Очевидно, це має включати додаткові системи протиповітряної оборони, далекобійну зброю, гуманітарну і економічну підтримку, щоб допомогти цій постраждалій від війни країні пережити прийдешню зиму", - йдеться у заяві.

Сенатор закликав союзників збільшити допомогу Україні і заявив, що обидві партії Конгресу підтримали допомогу Україні "на переважній двопартійній основі".

Тон заяви Макконнела відрізняється від заяв деяких конгременів-респуліканців, що прозвучали цього тижня. Зокрема конгресмен від Республіканської партії Кевін Маккарті, який може обійняти посаду спікера Палати представників, якщо Республіканська партія отримає більшість в Палаті представників на проміжних виборах в листопаді, закликав до більшої перевірки допомоги Україні. "Гадаю, під час рецесії ніхто не буде виписувати необмежені чеки Україні", - сказав Маккарті в інтерв'ю виданню Punchbowl News. Деякі інші конгресмени-республіканці критикували допомогу Україні за те, що вона, буцімто, відволікає ресурси від внутрішніх потреб США.

Ці ремарки прокоментував президент США Джо Байден під час передвиборчої події Демократичної партії США в Філадельфії.

"Вони казали, що якщо виграють, то з невеликою ймовірністю фінансуватимуть допомогу Україні у війні проти росіян, - сказав Байден, повідомляють ЗМІ. - Ці хлопці не розуміють, що йдеться про щось більше, ніж Україна - це Східна Європа. Це НАТО. Це реальні, серйозні впливові результати. Вони не мають відчуття американської зовнішньої політики".

Макконнел у своїй заяві запевнив, що у випадку, якщо Республіканська партія отримає більшість в Сенаті США, вона "зосередиться на нагляді і вчасній доставці необхідної зброї та збільшенні спільної із созниками допомоги Україні, відбудові та модернізації військових спроможностей, протидії таким терористам, як Іран та збільшенні нашої оборони в Азії, щоб стримувати китайську агресію".

Макконнелл також розкириткував Байдена за буцімто недостатні дії із зміцнення енергетичної незалежності США.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG