Останнім часом користувачі соціальних медіа, включаючи Facebook, Instagram, Twitter, почали розміщувати свої фото з різницею у 10 років.
Кейт Оніл, засновниця компанії KO Insights вважає, що цей тренд може виявитись більшим, ніж просто безневинною забавкою і закликає користувачів соцмереж уважніше ставитись до інформації про себе, якою вони діляться.
Оніл розмірковує, як ці дані можна використати для вдосконалення роботи програм з розпізнавання облич.
На зауваження, що ці фото вже і раніше перебували в соцмережах, аналітик наголошує, що розміщення фото з різницею в 10 років поряд одне з одним створює гарну базу для відпрацьовування алгоритму виявлення вікових змін.
Для відпрацювання такого алгоритму стає в нагоді велика база даних фото з різницею точно у 10 років. І її навіть непотрібно збирати зі старих фото користувачів, наголошує аналітик.
Оніл зазначає, що такий соціальний експеримент не обов'язково є справою рук компанії Facebook.
В статті для Wired, аналітик також зауважує, що навіть якщо хтось і використовує ці дані для розробки алгоритму розпізнавання ознак старіння, можливо, це і непогано.
Технології розпізнавання облич використовуються для пошуку зниклих дітей, для кращого пристосування рекламних кампаній, в роботі правоохоронних органів та урядових структур. Розпізнавання вікових характеристик в майбутньому може стати фактором при купівлі страхування та в медичній сфері, наголошує Оніл.
Дивіться також: Електромобілі почали завойовувати світ, але висока вартість залишається проблемою