Спеціальні потреби

Близько 1400 осіб затримано під час розгону демонстрації в Москві


Близько 1400 осіб затримано в результаті розгону акції протесту в Москві, в ході якого поліція застосувала насильство, повідомила в неділю російська моніторингова група, зазначивши, що кількість затримань було найбільшим за останнє десятиліття.

«ОВД-Інфо» - організація, що веде моніторинг діяльності поліції, починаючи з 2011 року, - повідомляє, що число затримань після суботньої акції протесту до початку неділі досягло 1373 чоловік. Переважна більшість затриманих незабаром було звільнена, але 150 людей залишаються під вартою, заявили в неділю «ОВД-Інфо» і кілька адвокатів.

Посольство США в Росії засудило жорстокий розгін суботньої демонстрації у Москві. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:31 0:00

Репресії проти учасників протестного руху почалися вже за кілька днів до мітингу. У середу опозиційний лідер Олексій Навальний був заарештований і засуджений до 30 днів ув'язнення за заклик до суботнього протесту проти виборчих органів, які заборонили деяким опозиційним кандидатам балотуватися на виборах 8 вересня в Московську міську думу.

Російська поліція жорстоко розігнала тисячі людей, які вийшли в суботу на вулиці Москви, щоб висловити протест проти дій виборчих структур. Кілька протестувальників повідомили про зламані кінцівки і травми голови. Поліція виправдовує свої дії тим, що мітинг не був санкціонований владою.

Разом з демонстрантами, були заарештовані і деякі активісти опозиції, які мають намір балотуватися в Московську міську думу.

Муніципальна депутатка розповідає, як силовики вдарили її по голові під час розгону демонстрації в Москві:

За повідомленнями правоохоронних органів, на протести вийшли близько 3500 чоловік, проте повітряна зйомка дозволяє припустити, що учасників акції було не менше 8000.

Дмитро Гудков, опозиційний діяч, якому заборонили балотуватися, був затриманий в неділю вдень, коли він доставляв їжу деяким учасникам протестів,які все ще знаходяться під вартою.

У неділю посольство США в Москві засудило розгін акції як непропорційне застосування сили. Рада з прав людини при президенті Росії заявила, що стурбована жорстокістю поліції. Президент Росії Володимир Путін у вихідні перебував за межами Москви.

XS
SM
MD
LG