Спеціальні потреби

Британська королівська родина готується до весілля принца Вільяма


У п’ятницю принц Великої Британії Вільям одружується з його давнішньою дівчиною Кейт Міддлтон. До королівського весілля готувалися з розмахом, і декому це не дуже подобається. Серед них анархіст Чарлі Вейтч:

«У мене проблема з тим, що держава створює для всього світу неймовірне видовище, за що платить з кишень платників податків. Мільйони фунтів ідуть лише на заходи безпеки попри те, що так багато людей в цій країні висловились проти цього».

Він каже, що британська монархія побудована на принципі домінування:

«Коли я відкриваю свій паспорт, там не написано – громадянин Великобританії. Там вказано – британський підданий, адже я досі залишаюсь підданим корони та королеви, я з цим абсолютно не погоджуюсь».

Організація Вейтча «Поліція любові» – планує провести на Трафалґарській площі у п’ятницю – в день весілля принца Вільяма та Кейт Міддлтон – мирну акцію протесту.

Інші ж групи у Великобританії висловлюють своє незадоволення проти державного устрою більш агресивно. Так, наприкінці минулого року чимало розгніваних протестувальників виступали проти принца Чарльза та його дружини Камілла через підняття цін на навчання в університетах.

Крім того, протягом років британське населення страждає від дій терористів. Так, внаслідок вибуху в Лондонському метро у 2005 році загинуло п’ятдесят шість осіб, та близько семисот було поранено.
Раніше, на початку квітня від рук Ірландської Республіканської Армії, загинув поліцейський. Ризики великі, каже Джон Бью, спів-директор Міжнародного Центру досліджень радикалізації суспільства.

«Для таких терористичних організацій як Аль-Кайда та ІРА, королівське весілля – чудова мішень. Ця подія символізує велич Великобританії. Особливо у випадку з ІРА, яка бачить монархію та корону як символ восьмиста років репресивного режиму», – говорить він.

У день весілля у Лондоні очікуються сотні тисяч людей. Служби безпеки вже перебувають у стані підвищеної готовності, прочісуючи маршрут процесії у пошуках вибухівки та зброї, шукаючи потенційну загрозу та готуючись контролювати подію як з повітря, так і на землі.

«Британські служби безпеки мають великий досвід у подібних ситуаціях. Члени королівської родини піддавались нападам терористів і раніше. Так, у 1979 році двоюрідний брат королеви Лорд Маунтбаттен загинув від рук ІРА. Так що досвід у нас є. Ми маємо стандартний протокол, механізм реагування, так що навряд чи станеться щось неочікуване», – зазнаяае експерт.

Відтак, з такими заходами безпеки, найгірше, що може зашкодити весільній церемонії – це слова мирних протестувальників.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Інше за темою

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG