Спеціальні потреби

У Росії більшість вважає радянську епоху кращою в історії країни, і майже третина хоче повернутись на шлях СРСР - опитування


Три чверті росіян (75 відсотків) вважають радянську епоху кращою в історії країни. 18 відсотків респондентів не згодні з цією думкою. Це випливає з даних опитування «Левада-центру», витяги з якого опублікували російські «Ведомости».

Негативні оцінки виникають набагато рідше: про дефіцит, черги і талони згадують 4 відсотки опитаних, про залізну завісу, застій і репресії - по 1 по одному відсотку.

Словосполучення «радянська епоха» частіше асоціюється у опитаних зі стабільністю і впевненістю у майбутньому (16 відсотків відповідей), хорошим життям (15 відсотків) і особистим життям - дитинством, юністю, батьками (11 відсотків). Негативні оцінки виникають набагато рідше: про дефіцит, черги і талони згадують 4 відсотки опитаних, про залізну завісу, застій і репресії - по 1 по одному відсотку.

65 відсотків росіян шкодують про розпад СРСР, стільки ж вважають, що його можна було уникнути. 26 відсотків опитаних висловили протилежну думку з обох питань. При цьому половина тих, хто жалкує про розпад СРСР говорять, що вони засмучені втратою почуття приналежності до великої держави, 49 відсотків шкодують про руйнування єдиної економічної системи, більше третини - про зростання взаємної недовірі і озлобленості.

Більше половини опитаних (58 відсотків) виступають за «власний, особливий шлях» розвитку країни

Як стверджує журналіст американського NPR Лучіан Кім, у 1992-му році 66% відсотків опитаних у Росії шкодували про розпад СРСР.

«Повернутися на шлях, яким рухався Радянський Союз» хочуть трохи більше чверті росіян (28 відсотків). Більше половини опитаних (58 відсотків) виступають за «власний, особливий шлях» розвитку країни, а кожен десятий вважає, що Росії слід орієнтуватися на європейський варіант.

Дивіться також: Служби швидкого реагування у США готуються до напливу викликів через пандемію

Поліцейські в Іспанії співають пісні для сімей на карантині. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:37 0:00

Відео - найголовніше

Мистецтво про непереможну силу жінки. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:27 0:00
XS
SM
MD
LG