Спеціальні потреби

Росія не була здатна втілити власний воєнний план - генерал США Джеймс МакКонвіл


Міністерка Сухопутних сил США Крістін Вормут та начальник штабу Сухопутних сил США генерал Джеймс МакКонвіл
Міністерка Сухопутних сил США Крістін Вормут та начальник штабу Сухопутних сил США генерал Джеймс МакКонвіл

За словами начальника штабу Сухопутних сил США генерала Джеймса МакКонвіла, Росія не була здатною втілити свій воєнний план в Україні. Про це Джеймс МакКонвіл заявив під час слухань в Комітеті Сенату США зі збройних сил щодо розгляду фінансів на оборону на 2023 фіскальний рік та Програми оборони майбутнього (Future Years Defense Program).

«План, який був у Росії – дуже складний. Для такого плану потрібні дуже натреновані та дисципліновані солдати. В них не було таких здатностей. В них не було достатньо підготовлених солдат», - заявив Джеймс МакКонвіл. Він зауважив, що для виконання подібного воєнного плану, Росія потребувала значно кращої логістичної системи.

Також генерал наголосив, що дії українського керівництва дуже важливі: «З боку України, важливо, що робить керівництво. Прем’єр-міністр України залишився. Всі в уряді України залишились, щоб захищати країну».

План, який Росія мала – дуже складний. Для такого плану потрібні дуже натреновані та дисципліновані солдати. В них не було таких здатностей.
генерала Джеймс МакКонвіл

Міністр Сухопутних сил США Крістін Вормут також наголошує на слабкості логістики Росії. «Ми показали, наскільки швидко ми змогли розташувати наші сили в Європі. Ми також продемонстрували, наскільки швидко ми надаємо допомогу зброєю Україні. Це демонструє неймовірну впевненість в тому, що робить американська армія для забезпечення логістики», - заявляє Міністр Сухопутних сил США.

«Можливо, у українців немає таких потужностей і здатностей як в Росії, але у українців є воля. Коли будуєш згуртовану команду – це має значення. Це відрізняється від того, що ми бачили в інших місцях» - додає генерал Джеймс МакКонвіл.

Також МакКонвіл наголошував на тому, наскільки важливі союзники та партнери США у забезпеченні логістики для підтримки України. «Одна річ – мати воєнне устаткування там [в Європі - ред], а інша справа – запезпечити доставку цього обладнання», - говорить МакКонвіл.

«Наша підтримка України непохитна і наша відданість захищати кожен дюйм території НАТО залізна», – йдеться у спільній заяві генерала Джеймса МакКонвіла та міністерки Армії США Крістін Вормут.

Нагадаємо, що під час свого виступу на заводі Lockheed Martin у місті Трой у вівторок, президент США Джо Байден наголосив, що американська зброя дозволяє українцям захистити себе. Систему "Джавелін"спільно виробляють Lockheed Martin та Raytheon та збирають у місті Трой в штаті Алабама.

Байден виступив із промовю після того, як подивився виробничі потужності заводу в місті Трой, Алабама.

Дивіться також:

  • 16x9 Image

    Олексій Коваленко

    Журналіст, ведучий щоденних телепрограм Української служби Голосу Америки. Висвітлюю теми розслідування воєнних злочинів, міжнародних санкцій, військової та економічної підтримки України від США та ЄС. Досліджую питання свободи медіа та протидії російській дезінформації і пропаганді.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG