Спеціальні потреби

Нові документи свідчать: Росія веде масштабну, хоч і не вельми успішну, кампанію впливу в Африці


Фото: представник підрозділу захисту президента Центральноафриканської Республіки Туадери. Підрозділ створено російською приватною охоронною компанією
Фото: представник підрозділу захисту президента Центральноафриканської Республіки Туадери. Підрозділ створено російською приватною охоронною компанією

Росія укладає військові угоди, налагоджує відносини з лідерами та будує мережу агентів під прикриттям в 13 країнах Африки. Про це свідчать документи, доступ до яких отримало The Guardian, через аналітичну групу "Центр Досьє", яку підтримує російський опозиціонер Ходорковський в Лондоні.

Операцію впливу, як свідчать документи, очолює Євген Пригожин – олігарх близький до Путіна. Метою дій в Африці, як визначено в документах, є протидіяти впливу США а також колишнім метрополіям – Великобританії та Франції в регіоні, стримувати "прозахідні повстання".

Пригожину висунуто звинувачення у США за те, що він керував так званою "фабрикою тролів", що проводила масштабну соцмережеву кампанію з метою вплинути на американські вибори. З Пригожиним пов'язана і група "Вагнер", що постачає бойовиків до Сирії та України.

В документах перераховуються досягнення російської "Компанії" в Африці, серед яких усунення від влади прозахідних політиків у Центральноафриканській Республіці, "посилення" там збройних сил, поширення інформаційного впливу через газети та радіо.

На Мадагаскарі, йдеться в документах, новий президент Андрі Рахоеліна виграв вибори "за підтримки Компанії". Росія "випускала і поширювала найбільшу газету острова з щомісячним тиражем у 2 мільйони копій", - йдеться в документах. У Судані, росіяни створили програму економічних та політичних реформ з метою утримати при владі президента Омара аль-Башира, що включає план придушення опозиції, використання несправжніх новин для дискредитації опозиції, збільшення витрат на видавництво, щоб зменшити доступ опозиції до преси, повідомляє The Guardian.

В одному з листів, що став надбанням преси в результаті витоку інформації, Пргожин скаржиться, що президент Судану не слідує всім порадам російського радника і займає "надзвичайно обережну позицію".

Зусилля Росії зі створення зон впливу в Африці не є дуже успішними, твердить аналітик Саймон Еллісон в іншій статті для The Guardian.

Росія програє конкуренції за вплив на континенті США, які мають військові потужності на континенті, Франції, що досі активно взаємодіє зі своїми колишніми колоніями, і Китаю, який активно будує інфраструктуру в Африці та поширює свій вплив через Інститут Конфуція, стверджує Еллісон.

Дивіться також: Російського журналіста Івана Голунова випустили на свободу. Відео

Російського журналіста Івана Голунова випустили на свободу. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:13 0:00

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG