Спеціальні потреби

Британська військова розвідка пояснила, чому Росія будує найбільші у світі укріплення


Солдат біля траншей у окупованому Росією Криму. AP Photo/Vadim Ghirda
Солдат біля траншей у окупованому Росією Криму. AP Photo/Vadim Ghirda

З літа минулого року Росія вибудувала одні з наймасштабніших систем військово-оборонних споруд, які бачили в світі за багато десятиліть. Це може бути свідченням як глибокого занепокоєння російських лідерів тим, що Україна здатна досягнути серйозного прориву під час контрнаступу, так і спробами просунути офіційний наратив ніби Україна та НАТО "загрожують" Росії.

Росія вибудувала одні з наймасштабніших систем військово-оборонних споруд, які бачили в світі за багато десятиліть.
Міноборони Великої Британії

Такі версії оприлюднено у Twitter-повідомленні розвідки Міністерства оборони Великої Британії.

Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

Сотні кілометрів траншей всередині Росії

За інформацією британських військових аналітиків, ці нещодавно зведені оборонні споруди розташовані не лише поблизу нинішньої лінії фронту, але й у глибині окупованих Росією територій.

Крім того, Росія також викопала сотні миль траншей на власних землях, зокрема в Білгородській та Курській областях, зазначає Міноборони Великої Британії.

Зображення, зібрані розвідниками, свідчать, що Росія докладає особливих зусиль для укріплення північного кордону окупованого Криму, в тому числі з багатошаровою оборонною смугою біля села Медведівка.

Ці укріплення можуть свідчити про побоювання щодо контрнаступу. Натомість укріплення всередині російських територій, свідчить Міноборони Великої Британії, могли бути замовлені місцевими командирами та цивільними лідерами "у спробах просунути офіційний наратив про те, що Україні та НАТО "загрожують" Росії".

Раніше, як повідомляв Голос Америки, британська розвідка свідчила також про труднощі, яких зазнає російська пропаганда у виправданні своєї війни навіть всередині власної країни. Про це свідчило і скасування маршів пам'яті "Безсмертного полку".

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Форум

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG