Спеціальні потреби

США, Японія засудили ядерну домовленість Росії та Білорусі


Відеокадр російського Міноборони: ракетна установка "Ярс". Роздатковий матеріал АР
Відеокадр російського Міноборони: ракетна установка "Ярс". Роздатковий матеріал АР

США засуджують домовленість Москви та Мінська розмістити ядерну зброю на території Білорусі, але не будуть змінювати ядерну присутність у відповідь на такий крок. Про це заявив речник Державного департаменту Метью Міллер.

"Це ще один приклад безвідповідальної поведінки Росії з початку повномасштабного вторгнення до України рік тому", - сказав Міллер.

Міллер додав, що "ми не бачимо причини змінювати нашу стратегічну ядерну присутність, або ознак того, що Росія готується використати ядерну зброю".

В четвер Росія та Білорусь підписали домовленість про збереження боєголовок. Путін заявив, що така домовленість не буде порушувати режим нерозповсюдження ядерної зброї і вказав. Олександр Лукашенко заявив, що передача ядерної зброї до Білорусі вже почалась, повідомляють російські ЗМІ.

З осудом домовленості виступила і Японія. Головний секретар Кабінету міністрів Японії Хірогазу Мацуно сказав, що таке переміщення зброї "призводить до ескалації напруги".

"Як єдина країна в світі, яка постраждала від ядерного нападу, Японія вважає ядерні погрози Росії абсолютно неприйнятними, - заявив Мацуно. - Уряд Японії вимагає від Росії та Білорусі припинити дії, які призводять до ескалації напруги, ми зі значним занепокоєнням продовжуємо спостерігати за подіями".

В статті використані матеріали АР, AFP, Reuters.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Форум

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG