Спеціальні потреби

Росіяни утримують понад 150 політв’язнів із Криму - помічниця держсекретаря США


Помічниця держсекретаря США з питань громадянської безпеки, демократії та прав людини Узра Зея в Українському домі у Вашингтоні.
Помічниця держсекретаря США з питань громадянської безпеки, демократії та прав людини Узра Зея в Українському домі у Вашингтоні.

За підрахунками Державного департаменту США, російські сили утримують понад 150 політичних в’язнів із Криму. Про це заявила помічниця держсекретаря США з питань цивільної безпеки, демократії та прав людини Узра Зея.

Вона приєдналась до зустрічі з родиною увʼязненого журналіста Владислава Єсипенка в Українському домі у Вашингтоні.

"3а нашими найкращими оцінками, російські сили нині утримують понад 150 політв'язнів із Криму, більшість з яких є кримськими татарами, і багато з них - журналісти. Загалом по всій Україні російські війська несправедливо затримали десятки тисяч цивільних, багато з яких Росія не змогла підтвердити або навіть визнати, що вона їх утримує", - зазначила Зея.

Вона додала, що США продовжують наполягати на міжнародному доступі до центрів ув’язнення на контрольованих Росією територіях. "Ми продовжуватимемо поширювати ваші історії та несправедливість, з якою ви стикаєтеся. І ми продовжуватимемо використовувати всі відповідні інструменти для притягнення до відповідальності за знущання Кремля," - зауважила помічниця держсекретаря США.

Узра Зея зазначила, що з лютого 2022 року США запровадили понад 7 тисяч санкцій і візових обмежень щодо російських порушників прав людини. Вона висловила сподівання, що "постійний тиск на Росію може спрацювати."

"Ми надаємо потужну підтримку громадянському суспільству та українській владі з документування та судового переслідування понад 80 тисяч російських воєнних злочинів, зокрема, через консультативну групу з розслідування жорстоких злочинів. Ми підтримуємо міжнародні механізми підзвітності, зокрема, Московський механізм ОБСЄ, слідчу комісію Ради ООН з прав людини щодо України, призначення спеціального доповідача ООН щодо ситуації з правами людини в Росії та реєстр збитків Ради Європи, щоб викрити безперервні знущання Росії перед міжнародною спільнотою та підтримувати їх міжнародне засудження", - заявила Зея.

При цьому представниця Держдепартаменту наголосила, що у США не забувають про українців у Криму: "Ми чуємо, що з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну минулого року жителі Криму побоюються, що світ забув про їхню долю. Я тут, щоб підтвердити, що Сполучені Штати ніколи не забудуть людей у Криму та всіх інших в Україні, які страждають від жорстокої окупації Росії."

Позаштатного журналіста "Радіо Свобода" Владислава Єсипенка у Криму затримали співробітники ФСБ Росії в березні 2021 року за звинуваченням у збиранні інформації "в інтересах спецслужб України", а також зберіганні в автомобілі "саморобного вибухового пристрою." Спочатку йому присудили позбавлення волі терміном на 6 років, потім помʼякшили термін до 5 років. Президент "Радіо Свобода" Джеймі Флай називає процес фіктивним, а звинувачення безпідставними, і закликає звільнити журналіста.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Форум

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG