Спеціальні потреби

Росія втратила половину своїх сучасних танків за рік війни в Україні, але зберегла авіацію - звіт IISS


Знищений російський танк у селі Дмитрівка на Київщині із малюнком вуличного художника Tvboy. 29 січня 2023. REUTERS/Valentyn Ogirenko
Знищений російський танк у селі Дмитрівка на Київщині із малюнком вуличного художника Tvboy. 29 січня 2023. REUTERS/Valentyn Ogirenko

За майже рік свого повномасштабного вторгнення в Україну Росія втратила близько половини своїх найкращих танків і має проблеми із їхньою заміною. Але Кремлю вдалось зберегти свої військово-повітряні сили, тож їх можуть активніше використати на наступному етапі російської війни в Україні. Про це йдеться у щорічному звіті Military Balance лондонського Міжнародного інституту стратегічних досліджень (IISS).

Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram.

За оцінками IISS, показники втрат для деяких найсучасніших класів танків Росії досягають 50%, що змушує покладатися на старіші моделі радянських часів. Адже виготовляти нову зброю з використанням імпортованих мікропроцесорів Кремлю заважають західні санкції.

Представник IISS Генрі Бойд в інтерв'ю Reuters оцінив втрати Росії від 2000 до 2300 танків, а України – до 700. Він нагадав про оголошення західних союзників надати Києву новітні потужні танки Leopard, Abrams, Challenger, що "може призвести до менш агресивного і менш впевненого танкового наступу [РФ], оскільки екіпажі будуть більше стурбовані рівнем загрози для них".

Аерокосмічний експерт IISS Дуглас Баррі сказав, що Росія зберегла свої військово-повітряні сили майже неушкодженими, діючи на відстані через ефективну протиповітряну оборону України та недостатнє постачання тактичних ракет класу "повітря-поверхня" малої дальності. Але він сказав, що Росія може використовувати повітряні сили більш активно і потенційно більше ризикувати, щоб вразити зосередження українських сил на землі.

За його словами, якщо Україні доведеться або відбивати значний російський наступ піхоти, або здійснювати власний сухопутний, це може залишити ЗСУ вразливими для повітряного нападу. "У цей момент росіяни можуть вирішити, що вони готові зазнати більших втрат лише для того, щоб завдати ще більших втрат іншій стороні", - сказав він.

Баррі висловив сумнів, що Росія може досягти значного прогресу в новому наступі в Україні, однак він не впевнений, чи "у Києва достатньо бойової потужності, щоб швидко відкинути російські війська... Нас чекає ще один кривавий рік".

Нині глава Пентагону Ллойд Остін заявив, що військова допомога Заходу може надати Києву відчутну перевагу над російськими силами під час контрнаступу ЗСУ навесні. А генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг підкреслив, що війна Росії в Україні є "війною на виснаження" і саме зараз Україна має "вікно можливостей, щоб змінити баланс і час - важливий".

У статті використано матеріали Reuters

Форум

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG