Спеціальні потреби

Індія та Туреччина збільшили імпорт російської продукції на тлі санкцій - медіа


Порт у Владивостоку, 5 вересня 2022. REUTERS/Vladimir Soldatkin
Порт у Владивостоку, 5 вересня 2022. REUTERS/Vladimir Soldatkin

Обсяг імпорту з Росії різко впав після введення проти неї санкцій, але низка країн, серед яких Індія, Туреччина та Бразилія, з кінця лютого значно наростили постачання. Про це пише The New York Times.

Індія збільшила імпорт товарів із Росії на 430%, Туреччина – на 213%, Бразилія – на 166%. Серед європейських країн лідерами російського імпорту стали Бельгія, яка збільшила імпорт на 130%, Іспанія – на 112% та Нідерланди – на 74%, зазначає видання.

Водночас майже всі з вивчених The New York Times країн скоротили постачання товарів до Росії. Виняток склали Туреччина, яка збільшила свій експорт на 113% та Китай з показником 24%.

Днями агенція Bloomberg повідомила, що Євросоюз стурбований зростанням постачання побутової техніки до Росії з Вірменії та Казахстану.

За даними Європейського статистичного агентства, за перші вісім місяців цього року Вірменія імпортувала з ЄС більше пральних машин, ніж за останні два роки.

Казахстан, як стверджує Євростат, імпортував із Євросоюзу холодильників на суму майже 21,5 мільйона доларів – утричі більше, ніж за аналогічний період минулого року.

Джерела Bloomberg припускають, що деякі компоненти та мікросхеми з побутової техніки можуть бути використані у військових цілях. Це викликає занепокоєння Брюсселя.

За даними Мінекономрозвитку РФ, у вересні в межах паралельного імпорту до Росії завезли понад мільйон тонн різних товарів на суму в понад дев'ять мільярдів доларів.

Після початку війни Росії в Україні США, Велика Британія та ЄС запровадили кілька раундів масштабних санкцій проти Москви. Обмеження серед іншого торкаються російських енергоресурсів та сировини, ювелірних виробів, косметики, сигарет.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG