Спеціальні потреби

Світові ціни на зерно зростають на тлі побоювань нового наступу Росії в Україні та перешкод для Чорноморської ініціативи


Суховантажі очікують на інспекцію в межах Чорноморської зернової ініціативи, Босфор, Туреччина, 11 грудня 2022. REUTERS/Yoruk Isik
Суховантажі очікують на інспекцію в межах Чорноморської зернової ініціативи, Босфор, Туреччина, 11 грудня 2022. REUTERS/Yoruk Isik

Росія обмежує інспекції Чорноморської зернової ініціативи, не виконуючи свої зобов'язання зі сприяння експорту й використовуючи продовольство як зброю за рахунок усього світу. Про це у Twitter заявила посолка США в Україні Бріджит Брінк.

Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram.

Міністр інфраструктури України Олександр Кубраков напередодні повідомив, що у Босфорі через штучне затягування перевірок з боку Росії в черзі на інспекцію чекають 155 кораблів із українським зерном. Із закликом припинити використовувати Чорноморську зернову ініціативу як зброю, відкрити порти й дозволити доступ продовольства до світових ринків Київ звертається до ООН, написав Кубраков.

Тим часом на тлі побоювань нового наступу Росії в Україні та загроз для посівної цього року світові ціни на зерно досягли максимуму за останні два місяці, повідомляє Bloomberg. Пошкодження інфраструктури України внаслідок російських атак й загострення конфлікту перешкоджатимуть постачанню продовольства, темпи якого вже відстають приблизно на третину порівняно із минулим сезоном.

Як відзначає видання, попри війну Росії темпи експорту зросли завдяки Чорноморській зерновій ініціативі, а також нещодавньому рішенню Києва збільшити тоннажність суден. Однак, час дії угоди спливає у середині березня, що посилює невизначеність на ринках. ООН закликає сторони продовжити угоду.

Днями посол Росії в ООН поскаржився, що Москва не змогла експортувати зерно в рамках Чорноморської зернової угоди. Як відзначає Reuters, угода за посередництва Туреччини й ООН сприяє експорту української сільськогосподарської продукції й не мала на меті сприяти російському експорту зерна, а Росія продовжує експортувати великі обсяги зерна та іншої сільськогосподарської продукції поза угодою.

Раніше в американському уряді заявляли, що Україна не може допомогти бідним країнам через те, що Росія обстрілює сільськогосподарські райони та обмежує експорт зерна, заявила американська високопосадовиця.

А представниця США в структурах ООН з питань продовольства та сільського господарства Сінді Маккейн заявляла, що через свою війну в Україні Росія спричинила "найгіршу продовольчу, найгіршу гуманітарну кризу з часів Другої світової війни".

У статті використано матеріали Reuters

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Форум

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG