Спеціальні потреби

Радована Караджича визнали винним у геноциді у Сребрениці, дали 40 років


Радован Караджич у залі суду. Гаага, Голландія.
Радован Караджич у залі суду. Гаага, Голландія.

Міжнародний трибунал по колишній Югославії ухвалив, що колишній лідер боснійських сербів Радован Караджич винен у геноциді в Сребрениці (1995р.), А також в інших воєнних злочинах, за які йому було висунуто звинувачення по ще дев'ятьом пунктам. Караджич засуджений до 40 років тюремного ув'язнення. Загалом його визнано винним по 10 з 11-ти пунктів звинувачення.

Геноцид у Сребрениці один із найжахливіших і наймасштабніших воєнних злочинів у сучасній європейській історії, скоєний у ході Боснійської війни 13-22 липня 1995 року. Геноцид полягав у спланованому масовому вбивстві боснійськими сербами боснійських мусульман.

Cуд визнав Караджича відповідальним за організацію масового вбивства мусульман у Сребрениці. Караджич також визнаний винним в організації нападів на мирних жителів і у вбивствах в ході облоги міста Сараєво - повідомляє Бі-Бі-Сі.

Водночас Караджич був визнаний Міжнародним трибуналом невинним у геноциді в боснійських селах.

Сімдесятирічний Караджич - сербський політик, колишній президент Республіки Сербської в Боснії, найстарший політичний фігурант у справах по колишній Югославії, що розглядаються Міжнародним трибуналом.

Дивіться також: Ось чому послабшання Росії не означає, що Україна може "розслабитись"

Ось чому послабшання Росії не означає, що Україна може "розслабитись". Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:47 0:00

XS
SM
MD
LG