Спеціальні потреби

Як вплине нова конфігурація Конгресу на економіку США?


Більшість американців, які у вівторок ішли на виборчі дільниці, сьогодні незадоволені економічною ситуацією в країні. Тож вони сподіваються, що зміна влади зможе вирішити це питання. Втім, виглядає, що не обов’язково все станеться саме так. Декан відомої нью-йоркської бізнес-школи говорить, що перебирання Республіканцями контролю над Палатою представників, найімовірніше, заведе у глухий кут увесь політичний процес США. Адже у державі, в якій Палату представників контролюють республіканці, а Сенат – демократи, жодна з партій не зможе просувати свої ініціативи задля покращення економіки.

На дільницях по всій країні виборці, виснажені економічною кризою, були готові голосувати за зміни – збалансування бюджету і зменшення державних боргів.

За попередніми результатами, демократи таки втрачають контроль над Сенатом. Втім, тим виборцям, які сподіваються що з приходом республіканців економіка пожвавиться, професор нью-йоркської бізнес-школи Майкл Вільямс радить подумати двічі:

«Люди сподіваються, що з виборами прийдуть зміни. Насправді ж це призведе до тупикової ситуації, в якій політики не зможуть узгоджувати і приймати рішення».

Вільямс каже, що контроль республіканців над Палатою представників матиме незначний вплив, або взагалі не матиме впливу на прийняття рішень щодо економічної ситуації в державі:

«Республіканці кажуть, що вони зупинять політику, яку ведуть демократи. Нехай спробують, адже вони у ситуації, коли можуть говорити: «Так, ми спробуємо це зробити». Втім, через два роки майже нічого так і не зміниться».

Хоча республіканська більшість у Палаті представників і зможе вносити зміни до законопроектів чи навіть блокувати їх голосування, без отримання 60 крісел у Сенаті вона навряд чи зможе довести законопроект до кінця і проголосувати його. Крім того, навіть після голосування на закон може бути накладене вето президента. Як би там не було, дехто вірить, що принаймні з приходом республіканців збільшуються шанси, що країна продовжить політику низьких податків, запроваджену ще за часів Буша, для всіх американців, включно з багатими.

Головний стратег інвестиційної компанії «Miller Tabak» Ден Грінгаус зазначає:

«З огляду на те, що підприємці вважали прийняття попереднього законопроекту несприятливим для ведення бізнесу та економіки, перебирання контролю республіканцями над Палатою представників є для них фактором, який позитивно вплине на економіку».

Втім, дехто каже, що економічне зростання й далі йтиме повільними темпами, а безробіття залишатиметься на високому рівні. Попри те, що компроміс може бути досягнутий навіть у поділеному на два табори Конгресі, аналітики кажуть, що основні питання, як то в енергетичній політиці, чи створенні нових робочих місць, так і залишатимуться не вирішеними принаймні до наступних виборів 2012-го року.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG