Спеціальні потреби

Республіканці борються за право представляти партію на президентських виборах


Економіка, безробіття і державний дефіцит будуть головними питаннями на виборах президента наступного року. Республіканці вже розпочали активну кампанію боротьби за Білий дім. Як правило, фаворити перегонів починають визначатися вже після перших опитувань громадської думки, які відбуваються у маленькому штаті Айова. Ось уже 32 роки у цьому штаті існує традиція проведення так званого солом’яного голосування. Цим разом символічні вибори виграла жінка-конгресмен Мішель Бакмен. Щоправда, самі виборці радять не поспішати з висновками про їх симпатії.

У містечку Урбандейл, у штаті Айова, під час передвиборчої кампанії політики часто зупиняються в одному популярному ресторані. Цими днями тут жваво обговорюють перемогу Мішель Бакмен на неофіційних попередніх виборах в Айові. Однак менеджер ресторану Алан Руден каже, що ці результати не мають великого значення:

«Це ще нічого не означає. Це щойно початок. Все ще може змінитися. Хтось відсіється, хтось,навпаки, набере популярності. Лише через 15-16 місяців буде щось відомо конкретно. Тому мешканці Айови знають, ще є час визначитися з кандидатами».

Алан не помилився. Негайно після оприлюднення результатів опитувань громадської думки, екс-губернатор Мінесоти Тім Паленті оголосив, що знімає свою кандидатуру зі змагань за Білий дім.

Дебати республіканських кандидатів і репетиція праймаріз у цьому невеликому штаті на Середньому Заході Америки роблять Айову центром політики за понад більше року до самих президентських виборів. У одній з кав’ярень у столиці штату – Де-Мойні колишній будівельник і пенсіонер Ед Квик каже, що вже звик до сплеску уваги мас-медіа:

«Ми завжди першими влаштовуємо дебати і таке інше. І нічого тут дивного. До Айови прикуто багато уваги, як і належить, адже ми також розвиваємо економіку».

Стан економіки сьогодні найбільше турбує виборців. Тож кожен з претендентів-республіканців намагається довести мешканцям Айови, що саме він/вона знає як пожвавити економічний розвиток країни.

Однак головний скарбник штату Майкл Фітцджеральд – демократ, і з його точки зору, економіка Айови розвивається дуже успішно:

«Бюджет збалансований. Мільярд доларів надлишку. Рейтинг штату ААА. Низьке безробіття – лише 6%. Фермери не нарікають. Політика президента Обами дуже допомагає Айові. Тому для штату важливо, аби він залишався президентом».

Утім будівельник Ед Квик, який був змушений піти на пенсію через колапс ринку нерухомості у 2008-му році каже, що будівельна галузь штату досі не оговталася:

«Я працював на спорудженні нового житла майже 30 років. Я бачив, що насувається біда. Банки надавали позики людям, які не могли їх сплачувати. Я розумів, що за це прийдеться розплачуватися».

Навряд, чи питання економіки і створення нових робочих місць поступляться першістю іншими проблемам у США до передвиборчого зібрання республіканців на початку 2012-го року.

Колишній спікер Палати представників і претендент у кандидати Ньют Ґінґріч, який зайняв восьме місце за неофіційними опитуваннями в Айові каже, що планує вести активну агітацію серед виборців до цього часу:

«Ми будемо працювати з виборцями в Айові до січня. Нам допомагає багато впливових людей. Думаю, наша підтримка зросте ще до вересня».

Тепер коли у боротьбу за президентство офіційно вступив і губернатор Техасу Рік Пері, політичний ландшафт республіканців став ще конкурентнішим. Беручи до уваги, що всі претенденти у кандидати змагаються за гроші і волонтерів, не виключено, що невдовзі з боротьби за Білий дім вибудуть ще кілька кандидатів.

Відео - найголовніше

У центрі Нью-Йорка підняли український прапор. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:32 0:00
XS
SM
MD
LG