Спеціальні потреби

Республіканські дебати зосередилися на економіці та Китаї


Республіканські дебати зосередилися на економіці та Китаї

Вісім учасників дебатів від Республіканської партії критикували Барака Обаму, а також позиції один одного. Колишній губернатор Масачуссетса Мітт Ромні, який, згідно з останніми опитуваннями, знову став фаворитом передвиборної гонки, заявив, що Барак Обама не впорався з проведенням ефективної економічної політики, а також призвів до розколу країни:

«Америка мусить мати лідера, який здатний визначити людей в обох партіях, що дбають більше про країну ніж про власні шанси на переобрання».

Один із основних противників Ромні - губернатор Техасу Рік Перрі. Його позиції похитнулися після кількох останніх слабких виступів на дебатах, після чого він зосередився на проблемі створення нових робочих місць та розвитку вітчизняного енергетичного сектору:

«Ми маємо президента, який не розуміє, як створюється багатство. Він запровадив
зависокі податки, ввів забагато правил для малого бізнесу, що призвело до того, що вони змушені звільняти своїх працівників».

Згідно з опитуваннями, бізнесмен зі штату Джорджія Герман Кейн останнім часом здобуває все більшу прихильність виборців. Кейн виступив з критикою протестів проти Волл-стріт, що поширюються країною:

«Протести мають бути проти програшної політики адміністрації, а не Волл-стріт».

Деякі з кандидатів також пообіцяли протистояти Китаю, який вони звинувачують у навмисній девальвації власної валюти. Мітт Ромні заявив, що він, у разі обрання президентом, визнає Китай маніпулятором валюти.

Колишній сенатор від Пенсільванії Рік Санторум сказав, що він піде навіть далі:

«Мітт, я не хочу торгової війни. Я хочу перемогти Китай. Я хочу розпочати економічну війну з Китаєм і зробити Америку найпривабливішим місцем на планеті для ведення бізнесу».

Колишній губернатор Юти Джон Гантсман попередив, що агресивна відповідь США може призвести до торгової війни з Китаєм. Гантсман служив послом США в Китаї в адміністрації Барака Обами до початку цього року.

«Я скажу так: для нас – першої та другої за розміром економік світу – іншого виходу немає. Ми маємо знайти порозуміння».

На відміну від попередніх дебатів, де кандидати стояли за подіумами, цього разу вони сиділи за одним великим столом та могли задавати питання один одному.

У дебатах також взяли участь конгресмен з Техасу Рон Пол, конгресвумен з Міннесоти Мішель Бакмен та колишній спікер Палати представників Ньют Ґінґріч.

Спонсорами дебату були газета «Вашингтон пост» та агенство Блумберґ.

Ромні продовжує лідирувати за більшістю опитувань. Раніше цього дня він здобув офіційне схвалення від губернатора Нью-Джерсі Криса Кристі, що також позитивно позначилося на його рейтингах.

«Америка не виживе ще чотири роки Барака Обами. Мітт Ромні – це та людина, якої ми потрибуємо на лідерській позиції. Він нам потрібний саме зараз», - заявив Кристі, що на днях офіційно оголосив про відсутність намірів самому висуватися на посаду президента США.

XS
SM
MD
LG