Спеціальні потреби

Зростаюча кількість біженців загрожує стабільності у світі


Питання біженців, якщо продовжуватиме залишатись без вирішення, загрожує стабільності у всьому світі. І найбільш вразливими є ті люди, які були змушені залишити власні домівки через військові конфлікти на Батьківщині. Але про них не забувають. Організація Refugees International, що базується у США, є провідною силою, яка лобіює на державному і міждержавному рівнях вирішення питання біженців. І кожного року ця організація вручає нагороди людям, які зробили найбільший внесок у цю справу.

За понад 30 років роботи організація реалізувала програми вирішення кризи біженців – в Колумбії, Косові, Південному Судані, Лівії, Іраку та Афганістані.

Цього року Refugees International вручила свою найвищу відзнаку – Гуманітарну нагороду МакКолла-П`єрпаолі – дизайнеру одягу та активістці Лорен Буш Лорен
Лорен – племінниця колишнього Президента Джорджа Буша молодшого та невістка дизайнера Ральфа Лорена. П’ять років тому вона розпочала проект «Нагодуй», місія якого – забезпечення доступними продуктами харчування голодних у всьому світі.

«У результаті ми змогли забезпечити поживними шкільними обідами майже 60 мільйонів школярів по-всьому світу. Наприклад, ось це моя жіноча сумочка «Нагодуй тисячу». Кожна така продана сумочка дасть нам достатньо коштів, щоб нагодувати тисячу школярів», – каже модельєр.

Конгресмени Кріс Сміт та Дональд Пейн – останній посмертно – отримали нагороду «Лідерство в Конгресі» за свою роботу зі захисту прав людини. Конгресмен Сміт заявив, що світ мусить робити для допомоги біженцям більше:

«Ми мусимо активніше фінансувати програми з допомоги біженцям та підтримувати табори біженців. Їхні мешканці мусять мати достатньо їжі, пального та предмети першої необхідності. Ми мусимо працювати з урядами через політику яких виникають кризи з біженцями. Ці уряди повинні відповідати за скоєне, і робити усе можливе, щоб пом’якшити наслідки своїх дій».

До ради директорів Refugees International входять відомі активісти, такі як Королева Нур з Йорданії та актор Метт Діллон.
Останній нещодавно зняв документальний фільм «Стражденні», де розповідається про щоденну боротьбу за виживання мешканців Південного Судану. Також він брав участь в допомозі біженцям в Іраку та Східному Конго.

Refugees International заявляє, що найбільшу кризу біженців сьогодні переживає Сомалі в Африці, і – Колумбія в Південній Америці. Кожен десятий колумбієць був змушений залишити власну домівку. Значна криза біженців також спостерігається в Конго, Сирії, Пакистані та Афганістані.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG