Спеціальні потреби

Економісти у США оголосили про кінець рецесії


Американські економісти оголосили сенсаційну новину: офіційно рецесія у Сполучених Штатах закінчилася. Економіка, спад якої тривав 18 місяців – найдовший період з часів Великої депресії 1930-их років – сягнула дна у червні 2009. І саме тоді почалося повільне сходження вгору. Утім, ця новина святкувань не викликала. Барак Обама, який зустрівся зі своїми прихильниками у Філадельфії, визнав, що для багатьох американців економічні негаразди все ще тривають.

Барак Обама закликав виборців дати демократам шанс закінчити роботу з виведення країни з рецесії:

«Це – страх проти надії. Це – минуле проти майбутнього. Це – вибір, який постане перед нами під час виборів у листопаді».

Подолання рецесії може бути зараховано до однієї з перемог правлячої Демократичної партії. Але існує одна проблема – більшість виборців у це не вірять. 79% американців вважають, що країна все ще потерпає від економічного спаду.

«Хоча економісти, може, і говорять, що економічний спад припинився минулого року, для мільйонів американців, які досі залишаються без роботи, рецесія залишається щоденною реальністю», – визнає президент Обама.

Під час зустрічі з громадою, організованою телеканалом CNBC, Обамі довелося чути не лише приємні речі від своїх прихильників.

«Я виснажена. Я виснажена постійно вас захищати, захищати вашу адміністрацію, захищати цю ідею змін, за яку я голосувала. І я дуже незадоволена станом справ на сьогодні», – нарікала одна із учасниць теле-зустрічі.

На що Обама відповів:

«Моя мета не переконувати вас у тому, що все нормально. Це не так. Але ми рухаємося у правильному напрямку».

Кілька економічних показників дійсно рухаються у правильному напрямку. За різними даними, починаючи з червня 2009 року, вартість вироблених товарів та послуг продовжує зростати. Але в цей же час продовжує зростати і рівень безробіття. І, як каже економіст Марк Занді, пересічні люди чекають зрушень саме у цій ділянці.

«Для звичайного американця все це нічого не значить, поки ми не створимо достатньо нових робочих місць, аби рівень безробіття пішов вниз».

І чи справило на американців враження повідомлення про офіційне закінчення рецесії та чи готові вони і далі довіряти демократам керувати економікою - покажуть вибори у листопаді цього року.

  • 16x9 Image

    Тетяна Ворожко

    Старша редакторка Української служби «Голосу Америки», ведуча, журналістка і продюсерка. Цікавиться політикою, відносинами України-США, соціальними питаннями та медициною, але найбільш любить розповісти гарну людську історію. Робить включення із місця подій, запускає нові проекти та програми, із 2017 року редагує та регулярно дописує до рубрики «Блоги» на веб-сайті служби. Працювала репортером газети «Киевские Ведомости» та програми «Погляд у світ» (УТ-1), сценаристом та журналістом культового шоу «Без Табу з Миколою Вереснем» (1+1). Дописувала до десятка газет і журналів. Співпрацювала з CNN та BBC. Після навчання у США обійняла посаду радника Координатора проектів ОБСЄ в Україні з питань мас-медіа, де протягом двох років запустила десятки проектів, спрямованих на розвиток вільних ЗМІ та зменшення напруги між регіонами країни. Автор двох книг та документального фільму (канал СТБ). Здобула диплом магістра історії КНУ імені Тараса Шевченка та магістра журналістики Університету штату Огайо (Атенс). Мама сина.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG