Спеціальні потреби

ГПУ заперечує необхідність госпіталізації Тимошенко


ГПУ заперечує необхідність госпіталізації Тимошенко
ГПУ заперечує необхідність госпіталізації Тимошенко

Генеральна прокуратура заперечує необхідність надання Юлії Тимошенко медичної допомоги поза межами колонії, де її утримують. Керівник відомства Віктор Пшонка заявив, що до такого висновку прийшов спираючись на заключення іноземних медиків, які відвідали екс-прем'єра цього тижня. “Ніякого стаціонарного лікування, тим паче оперативного втручання не потрібно. Це висновки закордонних спеціалістів, які її обстежували. Усі висновки лікарів є конфіденційними та передані особисто Юлії Тимошенко. Їй залишили і результати обстеження і рекомендації з лікування”, - повідомив Пшонка журналістам.

Раніше Державна пенітенціарна служба розповсюдила повідомлення, що діагноз німецьких лікарів Тимошенко схожий із висновками, які зробили українські фахівці. Мовляв, за згоди самої підсудної їх передали членам міжнародної комісії. В документі начебто заперечується необхідність оперативного втручання. Служба цитує голову медичної комісії Раїсу Моїсеєнко, яка твердить про відсутність у лікарів жодних спірних питань щодо організації роботи комісії.

Захисники Юлії Тимошенко звинуватили українську владу в маніпуляціях із результатами медогляду. Адвокат Сергій Власенко каже, що сама ув'язнена встигла лише побіжно ознайомитися із документом після чого його відібрали. Він твердить, що попри заяви українських посадовців, іноземні лікарі під час обстеження виявили серйозні проблеми із здоров'ям Тимошенко. Власенко наполягає, що консиліум так і не дійшов остаточних висновків як щодо діагнозу, так і не виключив необхідності проведення операції.

Сумнівів у справедливості заяв українських посадовців додали їхні заяви про низький рівень кваліфікації канадських лікарів, які оглядали Тимошенко. Мовляв, вони не є фахівцями в хворобах, на предмет виявлення яких проводили обстеження. Крім того, їх підбором займалася українська громада в цій країні, а вона симпатизує опозиціонерці. Тож і висновки канадських фахівців можуть бути упередженими. Дехто розцінив такі заяви, зроблені до оприлюднення результатів їхньої роботи як намір дискредитувати її.

Більше ясності щодо висновків закордонних лікарів, запрошення яких так довго домагався захист екс-прем'єра можна очікувати лише за декілька днів. У п'ятницю Сергій Власенко заявив про отримання письмової згоди Юлії Тимошенко на оприлюднення повністю або частково висновків міжнародної комісії, яка її оглядала. За словами депутата, ув'язнена очікує отримати їх на початку наступного тижня.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG