Спеціальні потреби

Україна збільшить вартість віз для американців


Україна планує збільшити вартість оформлення віз американським громадянам, заявили у Міністерстві закордонних справ України. У відомстві кажуть, що таким чином відреагують на подорожчання аналогічних послуг, які владою США надаються українцям. Прес-секретар МЗС Олександр Дікусаров пояснив, що плата зросте пропорційно: “МЗС зараз відпрацьовує питання про внесення змін щодо оформлення консульського збору громадянам США з урахуванням принципу взаємності”.

Однак більшості американців, які подорожуватимуть до України, більше платити не доведеться. Адже для короткотермінових візитів українська віза не потрібна. Просити дозвіл на в'їзд мають лише громадяни, які планують залишатися в Україні понад тримісячний термін.

Американська влада почала справляти підвищену плату за оформлення дозвільних документів минулого тижня. Отримання найбільш популярних туристичних та ділових віз зросло з 140 до 160 доларів. У посольстві США в інтерв'ю “Голосу Америки” нагадали, що плату за послуги встановлює влада Сполучених Штатів з урахуванням витрат на обробку заяв. Донині, за підрахунками американських урядовців, собівартість послуг перевищувала встановлену на них ціну. До того ж, наголошують у посольстві, самі візи для українців є безоплатними, береться плата лише за оформлення документів. Збільшення плати торкнеться лише неіміграційних віз.

Тим, хто планує емігрувати в Америку на постійне місце проживання доведеться платити менше. “Починаючи з 13 квітня 2012 року, Державний департамент знизить оплату за обробку заяв на отримання імміграційних віз США, а також оплату за деякі послуги, що стосуються аплікантів на отримання віз у рамках диверсифікаційної програми (лотереї Грін-кард)”, - йдеться у розповсюдженому посольством повідомленні. Рішення підвищити плату за оформлення віз Вашингтон ухвалив ще наприкінці минулого року.

Цього року посольство США в Києві переїхало до нового приміщення, відтак консульські послуги надаються значно швидше і в комфортніших умовах, зазначають відвідувачі. В дипломатичному представництві також заявляли про плани запровадити для громадян України десятирічних віз. Нині максимальний термін дії документу не перевищує п'яти років.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG