Спеціальні потреби

У Києві знову сутички протестувальників з міліцією


Студентські протести в центрі Києва
Студентські протести в центрі Києва

У центрі української столиці, як і напередодні, відбулися сутички між учасниками студентських протестів, які вимагали відставки міністра освіти, і працівниками міліції. Правоохоронці намагалися перешкодити мітингу на Михайлівській площі. Попри попередження про незаконність масових акцій, декілька сот студентів прорвали кордони правоохоронців. У столичній міліції кажуть, що нікого з учасників протестів не затримали, хоч організатори й порушили ухвалу суду про заборону масових акцій у центрі столиці 22 і 23 вересня.

Останнім часом столичні суди стали значно частіше на вимогу органів влади обмежувати право громадян на мирні зібрання. Опозиція нарікала, що навіть на День Незалежності не отримала дозволу провести свої акції в столиці. З іншого боку, масові акції все частіше супроводжуються сутичками з правоохоронцями. Один із мітингів цього тижня перед Верховною Радою переріс у штурм будівлі парламенту. Влада пояснює свої дії спробою попередити радикалізацію суспільства і повторення ситуації в деяких європейських країнах, де мітинги супроводжувалися актами вандалізму і масового насилля.

Правоохоронці звертають увагу, що й серед українських протестувальників з'являються провокатори. Мовляв, серед учасників мітингу на Михайлівській площі було близько двох десятків футбольних хуліганів. Їх начебто ідентіфікували співробітники МВС. У міліції також звертають увагу, що з чотирьох учасників мітингу затриманих напередодні лише один студент, решта ж не мають будь-якого формального відношення до освітніх закладів.

Про провокативність дій студентів заговорило й керівництво Києво-Могилянської академії, яка відкрито конфліктує із міністром. Президент НаУКМА Сергій Квіт не схвалив вчинок студентки університету, яка напередодні вдарила букетом квітів керівника міністерства Дмитра Табачника.

“Попередній аналіз усього контексту зазначених подій дозволяє зробити висновок про сплановані провокації, пов’язані із спробою вульгаризації та дискредитації принципової позиції Києво-Могилянської академії, спрямованої на лобіювання прогресивного законопроекту про вищу освіту, суду проти Дмитра Табачника та інших легальних дій і протестів, що заперечують освітню політику чинного міністра освіти і науки, молоді та спорту України” - зазначив Квіт у своєму коментарі.

Про солідарність із студентськими акціями прогнозовано заявила опозиція. У партії “Батьківщина” попросили керівників університетів не тиснути на учасників протестів та піддавати їх гонінням. Там також заявили про підтримку вимог активістів студентського руху звільнити з посади міністра освіти Дмитра Табачника. Сам урядовець скептично відгукнувся про акції опонентів, і дав зрозуміти, що у відставку не збирається.

XS
SM
MD
LG