Спеціальні потреби

Підприємець Олійников виїхав з України через загрозу арешту


футболка компанії «Простопрінт»
футболка компанії «Простопрінт»

Керівник компанії “Простопрінт” громадський активіст Денис Олійников виїхав з України разом з родиною побоюючись арешту. Про це він повідомив на своїй сторінці в мережі Facebook. Підприємець твердить, що протягом останніх днів неодноразово отримував погрози розправи над ним і родиною. Впевнений, що причиною неприємностей стала діяльність його компанії - саме вона друкувала і поширювала сувенірну продукцію, яку могли трактувати як образу президента Віктора Януковича.

Підприємець розповідає, що правоохоронні органи фактично знищили його бізнес, конфіскувавши обладнання та комп'ютерну техніку. Олійников зазначив, що ухвалив рішення вивезти родину за кордон після того, як з джерела у правоохоронних органах отримав інформацію про запланований арешт його та дружини: “На сьогодні було заплановано мій арешт - демонстративно, у ході нашої другої акції. Для затримання залучили не тільки “Беркут”, але й “Сокіл”, причому дали команду - можливу протидію з боку учасників акції придушувати максимально жорстоко”. Олійников не вказує, до якої країни поїхав, втім дає зрозуміти, що планує залишитися за кордоном надовго.

Між тим колеги бізнесмена кажуть, що попри його від'їзд не відмовлятимуться від запланованих на листопад акцій протесту. Один із лідерів руху підприємців Олександр Данилюк закликає незгодних із діями влади вийти на майдан: “Не дивлячись на те, що Денис виїхав з України - режим в ньому досі залишається. Революцію ніхто відміняти не буде. (…) Ми все одно проїдемо туром по Україні і все одно вийдемо на Майдан 22-го листопада. Ніщо не зупинить Ідею, Час якої настав”.

Активісти нарікають на репресії правоохоронних органів проти пов'язаних із компанією людей. Минулого тижня вони, застосувавши надмірну силу, розігнали санкціонований владою мітинг на Хрещатику. Про цьому конфіскували сувенірну продукцію з антипрезидентськими гаслами. Кажуть, співробітниці фірми під час допиту міліціонери погрожували зґвалтуванням. Не хочуть в МВС розслідувати збройний напад на одній із центральних вулиць столиці молоду людину у футболці із антипрезидентським написом. Невідомі начебто вистрілили йому в руку.

В правоохоронних органах продовжують відкидати будь-який політичний підтекст у переслідуванні бізнесмена. Мовляв, його фірму підозрюють у виготовленні сувенірної продукції із символікою Євро 2012 без згоди правовласника. Саме це й стало причиною вилучення обладнання фірми. Заперечують у міліції й сам факт нападу на вдягненого у футболку із суперечливим написом юнака. У МВС заявляють, що випадків стрілянини на вулицях столиці не зафіксовано – постраждалий заяви про напад не написав. Крім того запевняють, що на поширеній у ЗМІ фотографіях постраждалого зображено не вогнепальні поранення, а травма від інструмента для сверління. Начебто знайшовся постраждалий, який стверджує, що на фото його рука, а отримане поренення має виключно побутовий характер.

XS
SM
MD
LG