Спеціальні потреби

Юрій Луценко розпочав голодування


Юрій Луценко розпочав голодування
Юрій Луценко розпочав голодування

Екс-міністр внутрішніх справ Юрій Луценко розпочав голодування на знак протесту проти чергового продовження терміну утримання під вартою. Як повідомляють у партії «Народна самооборона», про такий крок опозиційний політик оголосив всупереч закликам родини та соратників. Колишній урядовець, якого звинувачують у зловживанні владою і перевищенні повноважень, відмовився від їжі і питиме лише воду. Голодування він називає останнім шансом зрушити свою справу з місця, бо вважає юридичні методи вичерпаними.

Однопартійці кажуть, що голодуванням Луценко хоче привернути увагу до несправедливого рішення суду, який напередодні вирішив не змінювати запобіжний захід з утримання під вартою на підписку про невиїзд.

«Це спосіб привернути увагу, це протест проти несправедливості суду, тому що з формальної причини чотири місяці тримають людину в СІЗО нібито тому, що він повільно читає, а потім продовжують йому утримання в СІЗО ще на місяць з тієї причини, що не дочитав справу захисник інших, хто йде по цій справі. Це просто абсурд!», - цитує народного депутата від «Народної самооборони» Олеся Донія партійний сайт.

Колеги Луценка також називають несправедливим те, що суд не взяв до уваги клопотання 65 народних депутатів, які просили звільнити Юрія Луценка на поруки. За даними «Народної самооборони», скаргу Луценка на порушення його прав прийняв до позачергового розгляду Європейський суд з прав людини.

Тим часом Генеральна прокуратура розширює коло фігурантів кримінальних справ з числа колишніх урядовців, які нині належать до опозиційних партій. Сьогодні із слідчими спілкувалися екс-міністр Петро Крупко, екс-віце-прем'єр-міністр Григорій Немиря та колишній керівник апарату Кабміну Михайло Лівінський. Екс-урядовців допитувалися в рамках розслідування кримінальної справи про обставини підписання газових угод з Росією у 2009 році. Головним фігурантом в ній є екс-прем'єр Юлія Тимошенко, яку звинувачують у перевищенні службових повноважень.

Експерти припускають, що порушення кримінальної справи проти Тимошенко за підписання газових угод - частина плану української влади із можливого скасування суперечливих контрактів із російським «Газпромом». Українські урядовці не підтверджують такі гіпотези, наполягаючи, що кримінальні справи - частина політики влади щодо боротьби із корупцією, хоча й не приховують, що переговори про перегляд домовленостей попереднього уряду ведуться на міжурядовому рівні.

XS
SM
MD
LG