Спеціальні потреби

Уряд готовий до поступок підприємцям


Демонстрації у Києві 29 листопада, 2010 р.
Демонстрації у Києві 29 листопада, 2010 р.

Український уряд готовий йти на поступки підприємцям і вносити зміни до податкового законодавства. Попри схвальні відгуки про ініціативи влади організації, що представляють інтереси дрібного бізнесу, не скасовують заплановані масові акції протесту.

Кабінет міністрів схвалив законопроект про зміни до Податкового кодексу і звернувся до Верховної Ради з проханням розглянути його як невідкладний. Головні зміни в розробленому документі стосуються так званої спрощеної системи оподаткування, розробленої для дрібного бізнесу. За словами прем'єр-міністра Миколи Азарова, уряд фактично погодив із організаціями підприємців усі спірні питання і знайшов компромісні рішення:

«Ретельно обговорені з бізнесом компромісні норми дали відповідь практично на всі питання, які ставили перед владою підприємці. Тому можна стверджувати, що в цілому зміни до Податкового кодексу захищають робочі місця в малому і середньому бізнесі і будуть сприяти їх збільшенню» - заявив Микола Азаров на засіданні уряду.

За словами урядовця, законопроект передбачає скаування штрафних санкцій за несплату єдиного соцвнеску платниками єдиного податку, звільнення від його сплати підприємців-пенсіонерів та інвалідів. Кабмін також пропонує знизити податковий тиск на підприємців, які використовують найманих працівників та спростити звітність і облік. Важливо, на думку Миколи Азарова, що «спрощеннцям» фактично повернуть можливість працювати з компаніями, які працюють на загальній системі оподаткування.

На засіданні, прем'єр також висловив незадоволення ставленням Державної податкової служби, Державної митної служби, МВС, МНС до потреб підприємців і визнав справедливість нарікань підприємців на податкові перевірки і корупційні вимоги пожежних, митників та дозвільних органів на місцях. Микола Азаров закликав наслідувати досвід створення сприятливого бізнес-клімату Грузії, Чехії та Естонії.

Оглядачі зауважують, що про компроміс із підприємцями урядовці заговорили напередодні анонсованих масових акцій протесту. Організації, які представляють інтереси дрібного бізнесу заявили, що не скасовуватимуть заплановані мітинги. Координатор маршу протесту Андрій Панаєтов застерігає від надмірного оптимізму щодо урядових ініціатив: «Не раз вже траплялося, що влада говорила одне, а робила зовсім інше. Тому 19 травня ми приїдемо до Києва, щоб показати, що ми є, ми живі, у нас є своя позиція».

Підприємці також нарікають на дії правоохоронних органів, які перешкоджають приїзду учасників акцій з регіонів. Мовляв, під тиском Державтоінспекції власники транспорту відмовляються їхати до столиці. Активісти погрожують організувати піші походи до Києва. Останнім часом акції протесту підприємців закінчувалися сутичками із правоохоронцями і арештами організаторів.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG