Спеціальні потреби

Расизм в Україні прирівнюють до хуліганства


Протест проти расизму
Протест проти расизму

Рада Європи оприлюднила доповідь по Україні щодо ситуації із расизмом та нетерпимістю в країні. Расизм прирівнюють до хуліганства, український Інтернет заповнений ксенофобськими висловами, а сама держава була позбавлена окремого органу, який займався б такими питаннями – це далеко не всі висновки європейських експертів.

Виконуючий обов’язки голови комісії проти расизму та нетерпимості Ради Європи Франсуа Сант’Анджело зазначив, що певний прогрес є, разом з тим є і чимало занепокоєнь.

«В країні немає відповідного антидискримінаційного законодавства. Більш того, поки влада намагається посилити законодавство щодо надання притулків, процедура визначення статусу біженця декілька разів блокувалася», йдеться у доповіді. Також комісія зазначила, що розпуск Державного Комітету у справах національностей та релігій створив певний «вакуум» у напрямку дій проти ксенофобії та расизму. Справи комітету були передані Міністерству культури, але насправді ними ніхто не займається, зазначають європейські експерти. Крім цього, комісія нагадує, що ситуація із кримськими татарами та ромами досі не покращується.

У звіті згадали і про футбольних фанатів та скінхедів, від яких лунають расистські заклики. Проте Міністерство внутрішніх справ України не хоче спрямовувати свої зусилля на роботу із такими випадками, заявляє Європейська комісія проти расизму та нетерпимості.

«Міністерство внутрішніх справ відмовляється спрямовувати свої зусилля для моніторингу расистських інцидентів та груп систематично. Тим більше, масштаби проблеми маскуються, так як винні у скоєнні злочину на підставі ненависті переслідуються як хулігани», повідомляється у звіті.

Рекомендації, які комісія надала Україні, Рада Європи планує перевірити через два роки. За цей час українська влада повинна створити спеціальний орган, який займатиметься справами, пов’язаними із расизмом та дискримінацією, а також окремий орган, до якого можна буде надіслати скаргу щодо дискримінації з боку правоохоронних органів.

Дискримінацію та ксенофобію в Україні можна зустріти не тільки з боку міліції, але й з боку політиків та журналістів. Нещодавно гучний скандал викликали висловлювання представника політичної сили «Свобода» Юрія Сиротюка. Свободівець розкритикував вибір співачки Гайтани, яка представлятиме Україну на «Євробаченні». «Краще було, якби на цей конкурс поїхала людина, яка представляє саме Україну. А виходить так, що ми не хочемо показати своє обличчя. І Україну будуть асоціювати з іншим континентом, десь в Африці», – заявив Юрій Сиротюк.

Інший скандал, який обурив міжнародні організації, був пов’язаний із тернопільською газетою. На першій сторінці «Нової Тернопільської газети» вийшла стаття під назвою «Біля «Орнави» лилася «чорна» кров» із першим реченням «Араби з неграми билися за наших к…[ненормативна лексика]». Ілюстрацією до статті слугував колаж, на якому мавпа обіймала дівчину. Прокуратура Тернопільської області не знайшла у статті ознак расизму.

Відео - найголовніше

Чотири уроки війни. Думки західних аналітиків. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:20 0:00
XS
SM
MD
LG