Спеціальні потреби

Виправили помилку бухгалтерії - Пентагон виставив Саудівській Аравії та ОАЕ рахунок на 331 мільйон доларів


Будівля Пентагону
Будівля Пентагону

Пентагон вимагає 331 мільйон доларів відшкодування від Саудівської Аравії та ОАЕ за послуги з дозаправки.

Вимогу про виплату було надіслано після запиту американського сенатора –демократа Джека Ріда до Пентагону. На запит сенатора Пентагон провів перевірку, яка виявила, що установа зробила помилку у розрахунках з коаліцією сил, які воювали під проводом Саудівської Аравії в Ємені.

"Центральне командування США переглянуло свою звітність і знайшло помилки в бухгалтерії, стосовно того, що ми не відповідно нарахували Саудівській Аравії та ОАЕ за паливо та послуги з дозаправки. Центральне командування США нарахували вірні виплати і міністерство оборони США подав на відшкодування", - заявила речниця Пентагону Ребекка Ребарич в коментарі CNN.

Сенатор Рід привітав швидкі дії Пентагону з виправлення помилки. "Для платників податків США це добра новина і це підкреслює необхідність посилення нагляду за Міністерством оборони. Американці не повинні нести ці видатки і мені приємно, що Міністерство оборони вживає кроків, щоб отримати повне відшкодування", - заявив Рід.

Компенсація стосується періоду з березня 2015 року по листопад цього року. Цього тижня Сенат дав вказівку припинити участь США в цій операції.

В четвер Сенат затвердив резолюцію з інструкціями до Пентагону про припинення військової участь від імені Саудівської Аравії у війні в Ємені. Вперше з 1973 року з прийняття закону про Воєнні повноваження, Сенат використав ці повноваження і дав вказівку виконавчій влади припинити неуповноважену військову кампанію, пише видання RollCall.

Участь США у цій операції критикували через те, що військові дії там Саудівської Аравії спричинили до гуманітарної кризи. Також спостерігачі побачили в цьому рішенні бажання Конгресу змінити політику стосовно Саудівської Аравії, чия участь у вбивстві журналіста Хашкоджі широко обговорювалась у США.

Дивіться також: Які нові "фокуси" вигадав Путін для дестабілізації України перед виборами - розмірковують експерти США

Відео - найголовніше

Як в НАТО оцінюють перебіг бойових дій в Україні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:09 0:00
XS
SM
MD
LG