Спеціальні потреби

Оприлюднено розмову Рейгана і Ніксона, де африканців називають "мавпами"


Національний архів США оприлюднив повну версію раніше цензурованого аудіозапису телефонної розмови колишніх президентів Річарда Ніксона і Рональда Рейгана, в якій африканців називають "мавпами".

Про це пише колишній керівник Президентської бібліотеки та музею Річарда Ніксона Тім Нафталі, який зробив запит до архіву, щоб отримати нецензуровану версію розмови.

Розмова відбулась у жовтні 1971 року, через день після того, як ООН проголосувала за визнання комуністичної Народної Республіки Китай. Під час дзвінка Рейган, тоді ще губернатор Каліфорнії, у розмові з президентом Ніксоном так прокоментував те, коли делегація з Танзанії почала танцювати на засіданні Генеральної Асамблеї ООН: "Минулої ночі я дивився їх по телевізору". "Так", - сказав Ніксон. Рейган продовжив: "Бачити цих мавп з африканських країн.. чорт забирай, їм і досі незручно носити черевики!" У відповідь Ніксон посміявся.

Рейган тоді був прихильником того, аби надати місце в ООН Тайваню, а не Пекіну. Він покладав провину на країни Африки за те, що Генасамблея не проголосувала за підтримуваний Америкою Тайвань. Тож він спробував переконати Ніксона припинити участь США в ООН.

Нафталі пише, що Ніксон також був розлючений голосуванням африканських країн. У своїх розмовах із посадовцями зі своєї адміністрації він цитував расистські слова Рейгана, і хоча він не вважав себе расистом, підтримував ідеї, що представники білої раси мають кращі розумові здібності, ніж люди африканського походження та латиноамериканці.

Дивіться також: 89-річна американська бабуся підкорила найвищу гору Африки. Відео

89-річна американська бабуся підкорила найвищу гору Африки. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:19 0:00

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG