Спеціальні потреби

Померла королева Великої Британії Єлизавета ІІ


Королева Єлизавета ІІ найдовше перебувала на троні в історії Великої Британії – понад 70 років. Фото Крісті О'Коннор/Pool Photo via AP, File
Королева Єлизавета ІІ найдовше перебувала на троні в історії Великої Британії – понад 70 років. Фото Крісті О'Коннор/Pool Photo via AP, File

У четвер, 8 вересня, у віці 96 років померла королева Єлизавета ІІ. Вона мирно відійшла вдень у шотландському замку Балморал, де вона перебувала під медичним наглядом, повідомив Букінгемський палац.

Королева Єлизавета перебувала на троні найдовше в історії своєї країни – понад 70 років.

Новим королем Об'єднаного Королівства Великої Британії і Північної Ірландії стане старший син королеви Чарльз, який буде коронований під іменем Чарльз ІІІ. Як очікується, нового короля мають проголосити на наступний день після смерті королеви.

Єлизавета II – старша дочка короля Георга VI та леді Єлизавети Боуз-Лайон. Вона народилася 21 квітня 1926 року в Лондоні, зійшла на престол у 1952 році.

Колишня Перша леді США Мішель Обама, розповідаючи про зустріч із королевою Єлизаветою, відзначала її "чудове почуття гумору".

Під час "Брекзиту", кампанії щодо виходу Великої Британії з Європейського Союзу, королева Єлизавета закликала підданих шукати “спільні позиції” та поважати погляди інших.

Її чоловік - принц Філіп, помер у квітні минулого року.

Реакція світу

США Президент Джо Байден назвав королеву Єлизавету ІІ людиною, яка “уособлює епоху”.

“У світі постійних змін вона була заспокійливою присутністю та джерелом розради і гордості для поколінь британців, зокрема багатьох, які ніколи не знали своєї країни без неї. Незмінне захоплення королевою Єлизаветою ІІ об’єднало людей по всій Співдружності. Сім десятиліть її історичного правління засвідчили епоху безпрецедентного людського прогресу та рух вперед людської гідності”, - мовиться у заяві президента Байдена на сайті Білого дому.

Байден наголосив на почутті глибокої любові королеви та її відданості своїй державі, на її зусиллях в пропагуванні миру.

“Вона пережила небезпеки та втрати світової війни разом із британським народом, згуртувала його під час руйнівної глобальної пандемії зі сподіванням на кращі дні попереду". - мовиться у заяві Білого дому. - “Виявляючи дружбу та повагу до нових незалежних держав у всьому світі, вона підносила справу свободи та сприяла міцним зв’язкам, які допомагали зміцнити Об'єднане Королівство”.

Президент Байден віддав належне королеві за солідарність, яку вона проявила після терактів у США 11 вересня 2001 року.

“Скорбота — це ціна, яку ми платимо за любов”, - процитував слова королеви Єлизавети президент США.

Будучи королевою, Єлизавета ІІ зустріла 14 президентів США.

Співчуття з України

Співчуття народу Великої Британії висловили президент та перша леді України.

"Матір'ю нації" назвала королеву Єлизавету ІІ перша леді України Олена Зеленська: "Матір нації, яка ще за життя стала легендою. Вона назавжди залишиться в серцях і головах мільйонів людей. Мої глибокі співчуття королівській сім'ї та всьому народу Сполученого Королівства", - написала пані Зеленська у Твітері, її повідомлення супроводжується багатьма коментарями подяки.

"З глибоким сумом дізналися про смерть Її Величності Королеви Єлизавети II. Від імені українського народу висловлюємо щирі співчуття королівській родині та всьому Сполученому Королівству і країнам Співдружності, у зв’язку з цією непоправною втратою. Наші думки й молитви з вами", - заявив президент України Володимир Зеленський.

Королева і допомога Україні

Королева особисто надавала гуманітарну допомогу Україні з початку російської агресії. Через тиждень після російського вторгнення в Україну, на початку березня група найбільших благодійних організацій Великої Британії у відкритому листі подякували Королеві Єлизаветі ІІ за "щедру пожертву" у відповідь на заклик допомогти Україні.

"Дуже дякуємо Її Величності Королеві за продовження підтримки Комітету з надзвичайних ситуацій та за її щедру пожертву у відповідь на гуманітарний заклик DEC України".

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG