Спеціальні потреби

Путін приготувався до можливої інтервенції в Україну (світова преса)


Володимир Путін
Володимир Путін

Впливові світові видання звертають увагу на значне збільшення в останні дні кількості російських військ біля кордону з Україною. Відомі військові експерти вважають, що «Путін явно приготувався до можливої воєнної інтервенції в Україну», що може прикриватися так званими «миротворчими намірами» Кремля. Оглядачі також вважають, що Путін прорахувався у своїх сподіваннях на відмову Німеччини щодо введення економічних санкцій третього рівня проти Москви і тепер Берлін зробив Кремлю серйозне попередження щодо можливих подальших агресивних дій Росії проти України. Газети також звертають увагу на розгортання російсько-українського протистояння в галузі культури, коли частина російських музикантів, співаків відкрито підтримують агресію Москви, а в Києві таким діячам оголошують бойкот.

Впливова американська The New York Times попереджає, що Росія «збільшила удвічі кількість своїх вояків на кордонах з Україною». Коли Росія зібрала тут щонайменше 20 тисяч солдатів з танками, артилерією, ракетними силами класу «земля-повітря». Газета також цитує відомого американського генерала Веслі Кларка, колишнього командувача сил НАТО в Європі, який вважає, що Путін приготувався до прямої збройної інтервенції в Україну. Про це, на думку Кларка, свідчать концентровані на українському кордоні наступальні сили російської армії, посилення озброєння Росією проросійських сепаратистів на Донбасі, масштабні військові навчання російських збройних сил поблизу кордонів з Україною та черговий заклик самопроголошеного уряду з Луганська до Кремля про військову допомогу в боротьбі з українською армією. Хоча американський чільний військовий також вважає, що на даний час ще не виключений політичний варіант розв’язання кризи, бо Путін, мабуть, розуміє, що інтервенція в Україну принесла б «важкі, непередбачувані наслідки» для Кремля. Кларк вважає, що в разі інтервенції Путін ризикує накликати на Росію ще суворіші економічні санкції Заходу, жорсткий спротив українців, а також посилення військової співпраці Заходу зі владою у Києві. The New York Times також визнає, що «наміри Кремля незрозумілі» і не виключено, що нагромадженням своїх вояків на кордоні з Україною Москва намагається посилити тиск на Київ і Вашингтон, щоб ті погодилися на політичне вирішення української кризи шляхом надання східним регіонам України максимально можливої автономії. «Однак на Заході побоюються, що в разі поразки сепаратистів Луганська і Донецька Москва почне реалізувати план прямого вторгнення в Україну», – попереджає американська газета. Цитований тут неназваний представник американської розвідки не виключає, що Росія у разі успіхів української армії може почати реалізації так званого варіанту «миротворчої операції» в Україні. Про це, як стверджують американські офіційні особи, свідчить і накопичення біля кордону з Україною російських бронетранспортерів, танків з миротворчою символікою на броні.

Німецька Die Welt вважає правильними дії німецького уряду Анґели Меркель щодо впровадження третього етапу економічних санкцій проти Росії. Газета також вважає, що припинення військової співпраці Німеччини з Москвою свідчить, що влада в Берліні серйозно трактує санкції ЄС. «Заборона реалізації компанією Rheinmetall угоди про озброєння Росії свідчить, що німецька влада не ставить своїх господарських інтересів вище міжнародного права і Берлін таким чином посилає Кремлю дуже серйозний сигнал», – пише Die Welt. Німецьке видання також зауважує, що якщо Путін мав сподівання на те, що канцлер Анґела Меркель не дозволить, щоб американці тиснули на Європу щодо санкцій, то він явно прорахувався. «Берлін, – як пише згадана газета, – налаштований на те, щоб показати Росії: подальше ламання міжнародних правил з її боку не буде вважатися за нормальне і не сприйматиметься в ЄС».

Польська Rzeczpospolita зауважує, що українсько-російське протистояння вилилося вже й на естрадні підмостки. У Києві вже складають так званий «список 500» російських діячів культури Росії, котрим буде заборонений в’їзд до України. Правдоподібно, що в його основу покладений відкритий лист «511-и» діячів культури і мистецтва Росії, котрі підтримали агресивну політику Путіна щодо України. Бойкот таких російських діячів культури поширився і на Захід. До цього підключилися в Литві, Грузії, Естонії, Німеччині та в інших країнах.

Передрук з "Радіо Свобода"

Відео - найголовніше

Мистецтво про непереможну силу жінки. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:27 0:00
XS
SM
MD
LG