Спеціальні потреби

Мішель Флурной: Путін лише загострює ситуацію


Якщо Захід не діятиме, Путін вирішить конфлікт військовим шляхом - Ерік Едельман. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:17 0:00

Якщо Захід не діятиме, Путін вирішить конфлікт військовим шляхом - Ерік Едельман. Відео

Колишні американські посадовці переконані, що Путін не зупиниться.

Сенатський комітет зі питань збройних сил підтримав кандидатуру Ештона Картера на посаду міністра оборони США. За це рішення проголосували усі 25 членів Сенатського комітету. Окрім цього, сенатори заслухали двох колишніх заступників міністра оборони США – Еріка Едельмана та Мішель Флурной. Говорили колишні високопосадовці про оборонний бюджет США та виклики, з якими стикатимуться США найближчим часом: «ІДІЛ», зростанням сили Китаю, російською агресією в Україні, тощо.

Путін не зацікавлений у Донбасі. Його мета не лише Україна, а й деякі країни Європи, переконаний колишній заступник міністра оборони США Ерік Едельман.

"Порядок денний Путіна - дестабілізувати Україну до моменту, коли він зможе змінити владу у Києві та почати домінувати в Україні, щоб запобігти її рухові у західному напрямку. Путін принципово відкидає європейську систему безпеки, яка склалася після Холодної війни. Деякі наші європейські друзі досі відмовляються це визнавати. Вони, як і раніше сподіваюся, що є спосіб домовитися з Путіним щодо України. Я думаю, що все лише тільки починається. Після України Путін наполягатиме на реалізації того самого і в Молдові. Він також спробує вбити клин між нами та нашими союзниками у Балтії", - заявив він.

Ерік Едельман додав, що вкрай важливо допомогти Україні надавши зброю оборонного характеру. На його погляд, це змусить Путіна платити високу ціну за свої дії. З ним погодилась і Мішель Флурной, яка свого часу була радником міністра оборони США Леона Панетти.

"Головне, що ми зрозуміли з моменту припинення вогню на сході України, це те, що Путін лише загострює ситуацію. Він перебуває на шляху ескалації. Питання у тому, чи можемо ми надати українцям зброю, за допомогою якої вони б підвищили ціну війни для сепаратистів та росіян, які їх підтримують. Вкрай необхідні радарні системи з виявлення артилерії та запуску ракет, а також протитанкове обладнання, яке могло б зупинити бронетехніку. Питання у тому, що ми можемо зробити, щоб допомогти Україні примусити Путіна зупинитися та серйозно поставитися до переговорів", - заявила Мішель Флурной.

Ерік Едельман критикує позицію, що існує лише дипломатичне вирішення конфлікту в Україні та скептично поставився до переговорів у Мінську, які мають відбутися завтра.

"Я чув багато дискусій, що немає військового вирішення проблеми в Україні. Якщо ми нічого не робитимемо, то військове вирішення в Україні запропонує Володимир Путін. Ми повинні чітко розуміти, що відбувається. Європейці обговорюють майбутні переговори і називають їх «Мінськ плюс». Насправді, це «Україна мінус», адже знову буде підтверджено принципи минулорічної Мінської угоди з поправкою на реальність: агресією сепаратистів на Донбасі. Ми повинні озброїти українську владу та підвищити ціну агресії для Путіна. Якщо ми зробимо це, то робити це треба серйозно. Ми не можемо озброїти український уряд у той самий спосіб, в який ми озброювали сирійську опозиції останні роки: ми зіткнемося з ефективною провокацією президента Путіна та не зможемо стримати військовий наступ і підвищити обороноздатності української армії", - сказав Ерік Едельман.

Колишні посадовці заявили сенаторам, що американська військова допомога Україні змусить Путіна добре подумати перед тим, як поширювати свою агресію Європою.

Дивіться також: Час дипломатії для вирішення конфлікту в Україні спливає - експерти. Відео.

Час дипломатії для вирішення конфлікту в Україні спливає - експерти. Відео.
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:04 0:00

XS
SM
MD
LG