Спеціальні потреби

Рокіровка в російському владному тандемі відбудеться в 2012-му


Колишній кандидат у Президенти США сенатор Джон Маккейн покепкував з «несподіваного» висування Путіна у президенти. «Яка несподіванка – шокова новина – Путіна знову висувають у президенти», - написав Джон Маккейн на своїй сторінці на сайті Twitter.

Раніше Маккейн не одноразово критикував Путіна. Наприклад, від зазначав, що при зустрічі із Путіним розгледів у нього в очах літери «К», «Д» і «Б». Окрім того колишній кандидати в президенти США вже висловлював припущення, що Путін прагне лишатись при владі вічно.

Як відомо, в суботу Мєдвєдєв на зборах владної партії Єдина Росія запропонував Путіна в якості кандидата на президентських виборах 2012-го року. Водночас Путін заявив делегатам з’їзду, що запропонує Медвєдєву очолити виборчий список єдиноросів на виборах та стати прем’єр-міністром в новому уряді.

Питання, хто саме з владного тандему балотуватиметься на виборах президента тривалий час тримало в напрузі світову та російську громадськість. Висування єдиного кандидата від влади фактичного гарантує йому обрання на посаду. Тривалий час вважалось, що саме Путін, який офіційно посідає посаду прем’єр-міністра Росії насправді володіє усією повнотою влади в країні.

Втім пізніше оглядачі почали говорити про те, що Медвєдєв не обмежується суто церемоніальною роллю в російській та світовій політиці і реалізовує незалежний, більш ліберальний та модернізаторський курс, ніж Путін ім’я якого пов’язують із консервативним та реваншистським духом російської держави з часу його першого обрання на посаду президента.

Раніше Медвєдєв домігся внесення змін в конституційні норми, які визначали тривалість президентського терміну. Тепер він становить 6-ть років.

Американські аналітики очікують, що обрання Путіна може серйозно ускладнити стосунки між Росією та США.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG