Спеціальні потреби

Плани Путіна «завоювати» Арктику провалились - експерт


Серія прорахунків керівництва Кремля позбавила змісту плани Росії підвищити свій вплив на міжнародній арені за рахунок економічного освоєння та мілітаризації Арктики. Про це йдеться у статті Павла Баєва на сайті впливового аналітичного центру Інститут Брукінґса (США).
Баєв відзначає, що посилення військової присутності Росії на Далекій Півночі лише виснажує обмежені ресурси РФ, адже загрози країні з півночі немає. Він також звертає увагу на те, що ресурсне багатство Арктики виявилося сильно переоціненим і, окрім того, технічно недоступним для Москви, через накладені санкції, які обмежили доступ Росії до сучасних технологій розвідки та видобутку енергоресурсів.

«Росія прагне утвердити свою велич в Арктикці, але у цьому регіоні не так багато сфер, де можна досягнути успіху, і Росія навряд чимось там відзначиться», - пише аналітик.
Радянська інфраструктура настільки зношена, що навігація у небезпечних північних водах лишається надто ризикованою

«Путінські чиновники - любили спекулювати про жорстке змагання за доступ до багатих покладів нафти та газу, які - як вважалось - неодмінно відкриють на Півночі. Але санкції Заходу позбавили «Роснафту» можливості продовжувати розвідку корисних копалин. Окрім того нинішні низькі ціни на енергетику та висока вартість розвідки та видобутку енергоресурсів на Півночі роблять будь-який проект з видобутку енергоресурсів у північних морях надто витратним», - пише експерт.

Баєв також вважає, що Росія нездатна забезпечити розбудову північного морського шляху з Європи до Китаю (Севморпуть - прим.), у якому вбачала одне з джерел розвитку Далекої Півночі.


«Чимало політиків у Москві очікували, що зміна клімату призведе до зменшення льодових покровів в Арктиці, підвищить комерційну привабливість коротшого шляху між Китаєм та Європою та дасть роботу російському флоту криголамів. Але проблема у тому, що радянська інфраструктура настільки зношена, що навігація у небезпечних північних водах лишається надто ризикованою. Натомість Єгипет швидко побудував Новий Суецький канал, який дає більш надійний маршрут танкерам та вантажним кораблям», - пише Баєв.

Дивіться також: Росія спробує почати відкриту війну - командир Грузинського легіону

Росія спробує почати відкриту війну - командир Грузинського легіону. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:00 0:00

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG