Спеціальні потреби

Прокуратура США просить продовжити дію Закону про стеження в цілях зовнішньої розвідки  


Заступниця генерального прокурора США Ліза Монако під час слухань у американському Сенаті
Заступниця генерального прокурора США Ліза Монако під час слухань у американському Сенаті

Заступниця генерального прокурора США Ліза Монако під час слухань у американському Сенаті відстоювала необхідність продовження дії розділу 702 Закону про стеження в цілях зовнішньої розвідки, який наразі затверджено лише до кінця 2023 року.

Монако заявила, що уряд Сполучених Штатів отримав життєво важливу інформацію про війну в Україні саме завдяки цьому закону. Він дозволяє уряду отримувати доступ до іноземних повідомлень чи електронних листів без ордера. Йдеться про громадян інших країн, які користуються американськими службами зв’язку.

Саме ці повноваження дозволили “розкрити жахливі звірства в Україні, включаючи вбивства цивільних, примусове переселення дітей з окупованої Росією України до Росії та затримання біженців, які рятувалися від насильства з боку російського персоналу”, - нагадала посадовиця.

Так вона відповіла на критику згаданого розділу закону. Його опоненти вимагають не схвалювати законну норму про стеження повторно через ймовірні зловживання та використання її як “лазівки” для перевірки повідомлень саме громадян США, - інформує CNN (раніше закон мав двопартійну підтримку).

У відповідь Монако заявляє, що втрата Законом чинності завадить зусиллям притягнути Росію до відповідальності, оскільки він зокрема дав доступ до необхідних доказів про воєнні злочини у війні Росії проти України.

Форум

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG